Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Uyanış Büyük Selçuklu konusu ne? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi karakterleri? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi karakterlerinin tarihteki hikayeleri? Uyanış

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Uyanış Büyük Selçuklu konusu ne? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi nerede çekiliyor? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi karakterleri? Uyanış Büyük Selçuklu dizisi karakterlerinin tarihteki hikayeleri? Uyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah hikayesi?

TRT 1 ekranlarının sevilen yapımlarından biri olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi her Pazartesi olduğu gibi bu pazartesi de saat 20’de sevenlerinin karşısına çıkacak. Görkemli prodüksiyonu ve ünlü oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine toplayan yapım günün en fazla izlenen yapımlarından biri olmuş durumunda. Özellikle diziye ilgi duyan kişilerce Uyanış Büyük Selçuklu oyuncuları ve konusu gibi çeşitli araştırmalar sıklıkla yapılmaya devam ediyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu


Uyanış Büyük Selçuklu Konusu: Melikşah, Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın vefatından sonra tahta geçer. Melikşah aynı gün içinde çok sevdiği Başulu’yu doğum yaparken kaybettiğini öğrenmiştir. Selçuklu-Kıpçak düşmanlığı nedeniyle doğan bebek, devlet için tehlike olarak görülür. Melikşah için bu durum zorlu gözükse de, bebeği bir daha görmemek üzere Nizamülmülk’e teslim etmek zorunda kalmıştır.

Melikşah, Selçuklu devletinin gücünün artmasına neden olur. Ancak Selçuklu büyümeye devam ettikçe düşmanları da çoğalmaktadır. Doğumundan beri kaderinin devletle bir olarak yazıldığını düşünen Sencer ise yıllardır almış olduğu eğitimle bir kahraman haline gelir. Nizamülmülk’ün en sevdiği adam olan Sencer, devleti için çeşitli zorlu görevleri üstlenmek durumunda kalacaktır.

Tarih türündeki dizinin yönetmenliğini Sedat İnci yaparken, senaristliğinde ise Serdar Özönalan imzası var. Dizinin yapımcılığını ise Emre Konuk yapmış olup, besteleri ise Gökhan Kırdar’a aittir.


Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncuları


Uyanış Büyük Selçuklu kadrosunda yer alan oyuncular ise; İlker Kızmaz, Ali Gözüşirin, Bülent Alkış, Pınar Töre, Volkan Keskin, Çiğdem Selışık Onat, Janbi Ceylan, Buse Meral, Muhammed Emre Kaya, Cemal Toktaş, Kaan Taşaner, Buse Kahraman, Atılgan Gümüş, Egemen Yavuz ve Leyla Feray olmaktadır. Diziye ayrıca yeni katılan oyuncular da bu bağlamda sıklıkla merak edilen konular arasında bulunuyor.

Her geçen gün daha zengin bir hale gelen Uyanış Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu, kadroya yeni katılan oyunculardan sonra daha fazla güçlendi. Diziye yeni katılan oyuncular arasında ise Ekin Koç ve Buğra Gürsoy bulunuyor. Ayrıca önümüzdeki günler içinde diziye sürpriz isimlerinde katılması beklenen durumlar arasında yer alıyor.