Yayınlandığı ilk günden bu yana çok fazla ses getiren Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları da çok fazla konuşuluyor. Canlandırmış oldukları karakterlere başarılı bir şekilde hayat veren dizinin oyuncuları arasında birçok ismin Google aramalarında a

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek
Yayınlandığı ilk günden bu yana çok fazla ses getiren Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin oyuncuları da çok fazla konuşuluyor. Canlandırmış oldukları karakterlere başarılı bir şekilde hayat veren dizinin oyuncuları arasında birçok ismin Google aramalarında adının geçtiğini söyleyebiliriz. Dizinin başarısıyla beraber öne çıkan isimlerden birisi de Şelemzar Emiri Emir İlteber oldu. Emir İlteber karakterine hayat veren Taner Turan’ın başarısıyla öne çıktığını ifade etmek gerekir.

Şelemzar Emiri Kimdir?


Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin öne çıkan karakterlerinden birisi Emir İlteber oldu. Tarih kaynaklarını okuyanların da yakından bildiği üzere Büyük Selçuklu Devleti’nin en güçlü emirlerinden birisi Emir İlteber olmaktadır.

Şelemzar; Büyük Selçuklu Devleti’nin İran sınırları içerisinde yer alan bir bölge olarak bilinmektedir. Selçuklu döneminde bu bölgenin emirlik olduğu aşikardır. Bunun yanı sıra, bölgenin yöneticisi ise Emir İlteber olmuştur. Buna ek olarak, Emir İlteber; Sultan Sencer’in aşık olduğu Tuna Hatun’un babasıdır.

Dizide Emir İlteber rolünü büyük bir başarı ile canlandıran oyuncu Taner Turan’ın son zamanlarda en çok merak edilen kişilerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Taner Turan Kimdir?


17 Aralık 1969 tarihinde Erzurum’da dünyaya gelen Taner Turan; eğitimli bir oyuncudur. Anadolu Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı bölümünü tamamlamıştır. Eğitiminin ardından uzun yıllar boyunca tiyatroya emek vermiştir. Bilhassa Sivas Devlet Tiyatrosu’nda sekiz yıl boyunca görev almıştır. Ardından, Bursa Devlet Tiyatrosu’na geçiş yapmıştır. Tiyatro kariyeri boyunca yönetmenlik ve oyunculuk yapmıştır.

2000 yılı ile beraber televizyon yapımlarında görev almaya başlamıştır. İlk projesi ise Dikkat Bebek Var olmuştur. Bunun yanı sıra, 2001 yapımı Tatlı Hayat dizisinde rol almıştır. Bilhassa tekrarları halen daha izlenen bu dizinin Turan’ın kariyeri için son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. 2002 yapımı Aslı ile Kerem, 2007 yapımı Kurtlar Vadisi Pusu, 2010 yapımı Ezel ve daha birçok dizide rol almıştır.