Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos öldü mü . Bizans komutanı Yorgos Sencer tarafından öldürüldü mü ? Yorgos  kim tarafından öldürüldü? TRT 1 ekranlarının sevilen tarihi dizisi Uyanış Büyük Selçuklu rekorları kırmaya devam ederken kutsal emanetler Yorgos tarafı

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos öldü mü . Bizans komutanı Yorgos Sencer tarafından öldürüldü mü ? Yorgos  kim tarafından öldürüldü? TRT 1 ekranlarının sevilen tarihi dizisi Uyanış Büyük Selçuklu rekorları kırmaya devam ederken kutsal emanetler Yorgos tarafından kaçırılmıştı bunu haber alan kişi ise Sencer idi . Ve yorgos'un kutsal emanetleri huvel kalesine kaçırdığını haber almıştı.  Uyanış Büyük Selçuklu yorgos öldü mü? Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos ne zaman öldü ? Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos gerçekte var mı? Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos karakterini kim canlandırıyor?

TRT 1 ekranlarının tarihi dizi konusundaki başarısını bilmeyen yoktur TRT 1 ekranlarındaki Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümünde yani 30 Kasım 2020 Pazartesi günü yayınlanan bölümünde Uyanış Büyük Selçuklu Bizans komutanı Yorgos bu akşam öldürüldü . yorgos u kim öldürdü sorusunun cevabı olarak da Sencer tarafından idam edildiğini sizlere söyleyebiliriz.  yani Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos karakteriyle karşımıza çıkan ünlü oyuncu Nick halilaj bu akşam karakterinin idam edilmesi sonrasında diziden ayrıldı.


Peki Bizans komutanı Yorgos kimdir


Hainliği ile tanınan Bizans komutanı yorgos kardeşinin ölmesi sonrasında Selçuklu Devleti'ni sürekli olarak suçlayan tavırlarla karşımıza çıkmakta ve Türklerden de nefret etmektedir. Askeri konusunda üst düzey savaşçılardan biri olan yorgos son dönemde güçlü bir Türk komutanı ile savaşma fırsatını Yakalayamadan öldürülmüştür. Türkleri ve Selçukluları ortadan kaldırmak için haince planlar yapan yorgos Türkleri şaşırtarak yoluna devam etmekte iken Sencer Bey bunu engellemiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yorgos'u  Nik Xhelilaj kimdir


Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yorgos karakteriyle karşımıza çıkan Nik Xhelilaj, 83 yılı doğumlu olup 37 yaşındadır . Arnavut kökenli olan oyuncu Türkiye'de birçok dizi ve filmlerde yerine başarı ile aldıktan sonra halen daha ülkemizde kariyerine oluşturmaya devam etmektedir. Özellikle de payitaht Abdülhamid dizisinde Marco karakteri ile de tüm alkışları üzerine toplamıştır.