Koronavirüs salgınının engellenmesi amacıyla alınan tedbirler gereği okullarda 4 Ocak'a kadar online eğitim yapılacak. Peki ara tatilin bitmesiyle bugün başlayan online eğitim nasıl yapılacak? 16 Kasım'da başlayan bir haftalık ara tatilde öğretmenler ise

Koronavirüs salgınının engellenmesi amacıyla alınan tedbirler gereği okullarda 4 Ocak'a kadar online eğitim yapılacak. Peki ara tatilin bitmesiyle bugün başlayan online eğitim nasıl yapılacak? 16 Kasım'da başlayan bir haftalık ara tatilde öğretmenler ise boş durmadı, online mesleki eğitim programlarına katıldı.

Anaokullarında yüz yüze eğitime devam!


Ancak yüz yüze eğitime, bütün aşamalarda ara verilmedi. Yapılan toplantıların ardından özel ve resmi anaokullarında yüz yüze eğitim devam edecek. Bu okullarda haftanın 5 günü altışar saatlik dersler yapılacak. Bu anaokullarındaki dersler 30'ar dakikadan meydana gelecek.

Ehliyet ve pilotluk kurslarına ara verilecek mi?


Peki ehliyet ve pilotluk kurslarına ara verilecek mi? Alınan karara göre bu kurslarda yüz yüze eğitim yapılmayacak. İmkânı olan kurslar uzaktan teorik eğitimler verilebilecek. Bu kurumların uygulamalı eğitimleri ise 4 Ocak'a kadar yapılamayacak.

Online eğitimde ayrıntılar


Haftalık ders programları öğrenci ve velilerle paylaşılacak. Uzaktan eğitim TRT EBA kanalları, EBA'nın internet kanalı, canlı sınıf uygulamalarıyla yürütülecek. 4 Ocak'a kadar herhangi bir sınav gerçekleştirilemeyecek. Bu tarihten sonraki sınav takvimi daha sonra duyurulacak. Öte yandan Ocak ayına kadar toplamda 500 bin tablet bilgisayarın öğrencilere ulaştırılacağı tahmin ediliyor. Okullarda yarıyıl tatili 25 Ocak'tan 5 Şubat'a kadar iki hafta sürecek. Okullarda yüz yüze eğitime geçiş planı, aralık ayının son günlerinde duyurulacak.