ABD'li Uber Eats adlı çevrimiçi yemek sipariş platformu, Dünya'dan Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) yiyecek götüren ilk şirket olarak tarihteki yerini aldı.

Turistlik seyahatlerin başladığı Uzay’a yemek teslimatı da başladı. Uzay’a ilk yemek teslimatı ise ABD’li şirket Uber Eats gerçekleştirdi.

Uber Eats, ISS’deki astronotlara siparişlerini elden teslim etmek için Japon girişimci ve milyader Yusaku Maezawa ile anlaşmıştı. Teslimat, Maezawa'nın Dünya'dan ayrılmasından 8 saat 34 dakika sonra gerçekleşti.  400 km’lik  bir seyahatin ardından 11 Aralık'ta, ABD'nin doğu kısmının yerel saati ile 09:40'ta yapılan teslimat tarihteki yerini de “Uzay’a ilk yemek teslimatı” olarak aldı.

Geçtiğimiz hafta Uzaya yani ISS'ye seyahat eden Japon milyarder Yusaka Maeawa aracılığyla astronotların siparişini Uber Eats gerçekleştirmiş oldu.

UZAYA İLK YEMEK SİPARİŞİ NEYDİ? UZAYDAN NE ZAMAN PARA DAĞITILACAK?

TsBnvBamekuN6zoOPNBHwg

Konuya ilişkin açıklama yapan Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, "Yusaku Maezawa için küçük ancak Uber Eats için dev bir teslimat oldu! Uzaya ilk başarılı teslimatımızı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Amacımız, insanların nereye giderlerse gitsinler istedikleri her şeyi almalarını sağlamak. Bu yüzden Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotlara hizmet etmekten gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

46 yaşındaki moda imparatoru milyarder Yusaku Maezawa ise konu ile ilgili olarak "Bana Uber Eats'ın uzaya ilk yiyecek teslimatını gerçekleştirme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Uber Eats'in inisiyatifi ve macera anlayışı ilham verici. Kendime meydan okumayı asla bırakmayacağım ve umarım herkes aynı şeyi yapmaya devam eder. Dünyayı daha iyi bir yer yapalım!" dedi.

0Mm6zkrYy0qFeVSSURWJvg

Ayrıca ilgi çekici bir haber de yine Yusaku Maezawa’dan geldi. Milyarder Maezawa, aynı zamanda uzaydan gezegenimizdeki insanlara para dağıtacağını duyurdu.

Türkiye Delik Deşik Ediliyor! JES’ler ve Maden Sahaları Sayıları Dehşet Boyuta Ulaştı! Türkiye Delik Deşik Ediliyor! JES’ler ve Maden Sahaları Sayıları Dehşet Boyuta Ulaştı!

ZOZO’nun kurucusu Japon girişimci  Yusaku Maezawa, 1998'de Start Today'i, 2004'te ise  Japonya'nın en büyük online moda perakende sitesi Zozotown'u kurmuştu. 12 gün boyunca Uzay’da kalacak milyarder istasyona olan ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada, yörüngede bulunduğu süre boyunca yeryüzündekilere para dağıtacağını söylerken detay paylaşmadı ama heyecan uyandırmayı başardı.

Astronotlara götüren yemek siparişini merak ediyorsanız; Misoda haşlanmış uskumru, tatlı sosta pişirilmiş dana eti, bambu filizli haşlanmış tavuk ve kızarmış domuz eti teslim edilen yemekler arasındaydı.

Turistik seyahat haberlerine henüz alışmamışken bu yemek siparişi haberleri ve arkasından gelen para dağıtımı, uzay konusunu tekrar dünya gündemine taşıdı.