2021 yılının Kasım ayında NASA astronotları, Elon Musk'ın şirketi SpaceX'le Uluslararası Uzay İstasyonu'yla (UUİ) uzaya gitmişlerdi ki astronotlar uzayda fıstık kabuğuna benzer cismi görünce şok oldular.

Indepedent Türkçe'de yer alan haberde 2021'in Kasım ayında üç ABD'li ve bir Alman'dan oluşan astronot ekibi 11 Kasım'da yaklaşık 21 saat sürecek olan uzay yolculuğuna çıkmıştı. Astronotlar istasyonda 6 ay kalarak 200'den fazla bilimsel deney yapacağını açıklamışlardı.

Ekibi taşıyan Crew Dragon kapsülünün pilotu Tom Marshburn, yolculuk sürerken SpaceX Görev Kontrol Merkezi'ne ilettiği mesajda "Mesafe yüzünden anlaması zor olsa da eğri büğrü bir tokmağa benzeyen bir nesne gördük. Ancak artık gözükmüyor. Küçük bir fıstık gibi duruyor. Nesnenin ne olduğu gizemini koruyor. Ancak bilim ve teknoloji haberleri sitesi Futurism'e göre bu, kapsülün yakınından geçen bir uzay enkazı olabilir. Zira yörünge, eski uzay araçlarının ve uyduların oluşturduğu çöplerle dolu."

Bu cismin ne olduğunu ve nasıl oraya geldiğini bilim insanları tarafından araştırılıyor ve henüz konuyla ilgili hâlâ herhangi bir "gerçek" veri yayınlanmadı.

İlgili haber ise Yeniçağ'ın manşeti ile sosyal medyaya taşındı. Haberi "Yiyip yiyip dünyayı izlemişler" manşeti ile duyuran gazete attığı eğlenceli başlık ile güldürdü.

Bu arada, NASA'ya göre Dünya'nın yörüngesinde, boyutu bir top mermisinden büyük olan en az 27 bin parça yer alıyor ve bunlar halihazırda kullanımda olan uzay araçlarına zarar verebilecek kadar hızlı hareket ediyor.

Sosyal Medya Türk Halkının Yeni Korkuları İle Sallanıyor! İşte Türkiye'de Halkın Başlayan Yeni Korkuları... Sosyal Medya Türk Halkının Yeni Korkuları İle Sallanıyor! İşte Türkiye'de Halkın Başlayan Yeni Korkuları...