Demans ile mücadele eden, ekranların en şenşakrak yüzü Pakize Suda'dan üzen bir haber geldi.adele ediyordu.

İzmir'in Çeşme ilçesinde yaşayan oyuncu, yazar ve oyuncu Pakize Suda’ya 'akıl zayıflığı' yani demans yaşadığı belirtilerek yeğeni Dilara Elagözlü'nün (46) vasi olarak atanmasına karar verilmişti ancak Pakize Suda'nın Fethiye’de özel bir bakımevinde tedavi gördüğü öğrenildi.

Verdiği haberler ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakaplı ünlü ses sanatçısı Onur Akay, bugünkü köşesinde demans hastalığı ile mücadele eden Pakize Suda'nın son durumunu anlattı.

Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları! Bugün Günlerden "Kemal Sunal" Özlemi İse Her Gün! Kemal Sunal'ın Kendi Açıklamaları Ve Hayatımıza Damga Vuranları!

Cesim Tahincioğlu: “PAKİZE SUDA” – Objektif Dergisi

Usta kalemin “Diğer hastalarla birlikte birbirlerinin ayakkabılarının teklerini giyerek eğleniyor, gülüyor ve oynuyor.” açıklaması ile üzen haberi paylaşan Onur Akay, “Pakize Suda, Fethiye’de ücreti oldukça yüksek olan, Alman hastaların da tedavi gördüğü özel bir bakımevinde kalıyor ve orada çok iyi bakılıyor.
Artık hiç kimseyi tanımayan ve hiçbir şeyi hatırlamayan Pakize Suda, orada oyun oynayan bir çocuk gibi mutlu ve diğer hastalarla birlikte birbirlerinin ayakkabılarının teklerini giyerek eğleniyor,
gülüyor ve oynuyor." dedi.

Pakize Suda'ya ablası tarafından vesayet davası açıldı - Magazin Haberleri | NTV