Uzman Çavuş Yusuf Yayla kimdir, nereli? Yusuf Yayla ne yaptı?

Uzman Çavuş Yusuf Yayla ile arkadaşı için yaptığı fedakarlık ile sosyal medyanın gündeminde. Peki Uzman Çavuş Yusuf Yayla kimdir, nereli? Uzman Çavuş Yusuf Yayla ne yaptı?

Gündem 29.06.2021 - 13:28 29.06.2021 - 13:28 Volkan Arık

Terör örgütüne karşı yürütülen Pençe Harekatı kapsamında gazi olan uzman çavuş Yusuf Yayla hikayesi ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Görev arkadaşlarını korumak için bir bacağını feda eden uzman çavuş hakkında detaylı bilgiler arama motorunda araştırılmaya başlandı. Peki Uzman Çavuş Yusuf Yayla kimdir Kaç yaşında, uzman çavuş Yusuf Yayla nereli? Uzman Çavuş Yusuf Yayla ne yaptı neden gündemde?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Pençe Yıldırım Harekatı tüm hızıyla devam ederken bugün sosyal medya piyade uzman çavuş Yusuf Yaylayı konuşuyor. Pençe Yıldırım harekâtına katılan ve yaptığı fedakarlıkla sosyal medyanın gündemine oturan Uzman Çavuş Yusuf Yayla arama motorları üzerinde yoğun bir şekilde araştırılıyor. Peki Uzman Çavuş Yusuf Yayla kimdir Kaç yaşında soru işareti Uzman Çavuş Yusuf Yayla nereli? İşte Kahraman Gazi Uzman Çavuş Yusuf Yayla hakkında detaylı bilgiler…

UZMAN ÇAVUŞ YUSUF YAYLA KİMDİR NERELİ?

Uzman Çavuş Yusuf Yayla Afyonkarahisarlıdır. 10. komando Tugay komutanlığında görevli olan uzman çavuş 30 yaşındadır. 18 ay boyunca Suriye'de görev yapan uzman çavuş son olarak Irak'ın kuzeyine geçmiş ve pençe Yıldırım harekâtına katılmıştır. Uzman çavuş Yayla’nın babası da emekli jandarma uzman çavuş İlyas yayladır.

UZMAN ÇAVUŞ YUSUF YAYLA NE YAPTI?

21 Haziran günü Gece saatlerinde pençe Yıldırım Harekatı sırasında terör örgütü ile çıkan çatışmada yaralanan uzman çavuş Yusuf Yayla o anları şöyle anlattı; " Çatışma başladı, orada ben bir kayanın arkasına mevzi aldım, kucağıma küçük bir cisim düştü. Elime aldığımda el bombası olduğunu, misket el bombası olduğunu fark ettim. Yanda da iki arkadaşım vardı, onları da düşünerek zarar görmesinler diye arkamı onlara döndüm. Sırtımı verdim onlara..." Yusuf Yayla açıklamasının devamında, “Misket bombasını bacağımın arasına sıkıştırdım. ‘Onlara bir şey olmasın’ dedim. Ayağımın bu kadar parçalanmasının sebebi ayağımın basıncı ile el bombasının patlamasıyla orada gömülü bir tane topuk koparan mayını patlamış. Ondan...” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@