Vakıfbank İnternet Üzerinden Duyuru Yaptı, En Düşük Faizlerle Kredi Başladı, TC Vatandaşı Olanlara Verilecek

Vakıfbank İnternet Üzerinden Duyuru Yaptı, En Düşük Faizlerle Kredi Başladı, TC Vatandaşı Olanlara Verilecek. Son dakika banka haberi detayları...

Ekonomi 03.09.2021 - 12:42 03.09.2021 - 12:42 Vural Pars

Vakıfbank daha önce yayınladığı kredi kampanyalarına göre yeni düşük faiz oranlı ve uzun vadeli ödeme planı oluşturduğu kredi kampanyasını resmi internet sitesi aracılığı ile müşterilerine duyurdu.

En az 10 bin TL verilecek şart aranmaksızın verilecek olan 10 bin TL'lik kredi Vakıfbank internet sitesi ve bankanın şubelerinden yapılacak olan kredi başvuruları anında onay alınabilecek. Devlet bankası olan Vakıfbank pandemi sürecinde müşterilere internet bankacılığı mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden hizmet vermeye yoğunluk göstererek vatandaşların ihtiyaç ve zor durumlarında yanında olmaya çalışacak ve her ne kadar şart aranmayacak denilse bile kredi çekmenin belli başlı şart ve koşulları bulunur. Bankanın  kredi başvuru şartları belli oldu.

Vakıfbank üzerinden 10 bin TL'ye kadar belgesiz ve kefilsiz kredi almak isteyen müşteriler, kredi notu en az 1000 olması gerekmektedir. Ayrıca diğer bankalarda ödemekte olduğu kredi ve kredi kartı borçları da varsa bu borçların ödemelerinde  gecikme  olmaması  gerekmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin 20 yaş üzeri ve 50 yaş altı olması şartı da en nitelikli şartlardandır. Emekli olan kişiler bu kampanyadan yararlanamayacaklar.

Emekli olan kişilere banka daha uygun  faizlerle yüksek limitli krediler vereceği kampanyalar oluşturmakta. Kredi kullanacak olan kişilerin, sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmaları durumunda en az 6 ay toplamda ise 1 yıldır o iş yerinde çalışıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan kişiler, Vakıfbank'tan kredi başvurusu yapabileceklerdir.

vakifbank-internet-uzerinden-duyuru-yapti-en-dusuk-faizlerle-kredi-basladi-tc-vatandasi-olanlara1

Bunlara ek olarak belli başlı belgeler istenerek kredi alacak kişinin krediyi ödeme koşullarına bakılacak. Vakıfbank sunduğu bu kredi imkanları ile bir hayli kişinin başvuru yapmasını sağladı. Emekli olan ve kredi notu düşük olan kişiler hariç kişiden kefil istenmeden direk olarak kredi imkanı sunulur.

Vakıfbank Kredi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vakıbank kredi imkanı için kişiye belli oranlarda şartlar verip bu şartları taşıyan her kişiye bu kredi imkanını sağlayacağını duyurdu. İlk olarak istenen şart ise kişinin kredi notu olacaktır. Kredi notu düşük veya düşüğe yakın ise kişinin bir kefil ve kefilinde belgeleri ile başvuru yapması gerekir.

Başvuru sonrası kişi belirli bir süre başvuru sonucunu bekleyip SMS veya mail olarak onay yada olumsuz cevap gelecektir. Başvuru yapacak kişinin son 3 aya ait gelir belgesi ve telefon hariç bir faturaya ihtiyacı vardır. Bu belgeleri eksik veya yanlış olan kişilerin başvuruları reddedilir. Reddedilme nedeni ise aynı şekilde SMS olarak iletilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@