Valfli Maske Kullananlar Dikkat: Korunmuyor Olabilirsiniz!

Ege Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Oğuz Reşat Sipahi, valfli maskelerin insanları corona virüsü gibi hastalıklardan korumuyor olabileceğine dikkat çekti.

Sağlık 16.11.2020 - 08:55 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Ege Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Oğuz Reşat Sipahi, valfli maskelerin insanları corona virüsü gibi hastalıklardan korumuyor olabileceğine dikkat çekti. Valfli ancak filtresiz olan maskelerin corona virüsünü geçirdiğine dikkat çeken Sipahi, cerrahi maskelerin ise virüsü büyük oranda filtrelediğini ve insanları koruduğunu açıkladı.

Valfli maske alınacaksa kapağın altında mutlaka filtre olmasına dikkat edilmesi önerisinde bulunan Sipahi, "görüyorsunuz valfli maskeler eğer filtre ile donatılmamışlarsa virüsü dışarı yayılıyorlar ve filtre olmadığı için daha çok riskli oluyor" dedi.

Vatandaşların mutlaka valfli maske alacaklarsa filtreye sahip olan modelleri seçmeleri önerisinde bulunan Sipahi, corona virüsüne karşı cerrahi maskelerin virüsü büyük oranda filtrelediğine dikkat çekti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@