Valilik, Kaymakamlık Eylül ayı nakdi yardım başvurusu az önce açıklandı! Gıda, erzak, nakit para desteği başvuru ekranı!

Valilik, Kaymakamlık Eylül ayı nakdi yardım başvurusu az önce açıklandı! Gıda, erzak, nakit para desteği başvuru ekranı! Başvuru şartları, kimler yardım alabilir?

Ekonomi 07.09.2021 - 15:44 07.09.2021 - 15:44 Volkan Arık

Eylül ayında da devlet destekleri hız kesmeden devam ediyor. Nakit para desteği, gıda yardımı, erzak yardımı ve daha birçok kalemde destek alabilirsiniz. Valilik, Kaymakamlık ve belediye tarafından binlerce kişiye Eylül ayında destek verilecek. Ekonomik zorluk çeken korona virüsle mücadele sürecinde işsiz kalan binlerce vatandaş yazılı başvuru yapmaları halinde bu imkanlardan faydalanabiliyor. Peki Eylül ayında hangi destekler veriliyor? Maddi yardım için başvuru nasıl yapılır?

Valilik, kaymakamlık Eylül ayı nakdi yardım başvurusu az önce açıklandı! Gıda, erzak, nakit para desteği başvuru ekranı! Ekonomik zorluk çeken ihtiyaç sahibi ailelere Eylül ayı için yardım başvurusu ekranı açıldı. Valilik, Kaymakamlık ve belediyeler aracılığı ile gıda, nakit para, erzak yardımı yapılıyor. Yardım başvuruları e Devlet üzerinden yapılırken maddi destek olacak vatandaşların PTT aracılığı ile başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Ekonomik zorluk çeken vatandaşlar okulların açılması ile birlikte eğitim yardımı ve, kira yardımı, fakirlik maaşı gibi birçok farklı kalemden adli destek alabiliyor. Peki maddi yardım başvuruları nasıl yapılır? Kırtasiye yardımı, erzak ve gıda yardımı başvuru şartları neler? devlet tarafından yapılan yardım ödemeleri ve başvuru koşulları haberimizde...

valilik-kaymakamlik-eylul-ayi-nakdi-yardim-basvurusu-az-once-aciklandi-gida-erzak-nakit-para-des-1

BELEDİYE YARDIMI NEDİR NASIL ALINIR?

Belediyeler tarafından dar gelirli vatandaşlara başta erzak yardımı olmak üzere birçok farklı kalemde yardım sağlanıyor. Nakit para yardımı, eğitim yardımı ve kırtasiye yardımı gibi belediye desteklerinden faydalanmak isteyenlerin birtakım Şartları yerine getirmeleri aynı zamanda evrakları ibraz etmeleri gerekiyor. Belediye yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların hazırlaması gereken evraklar şu şekilde;

Nüfus cüdanı fotokopisi

Dilekçe

Muhtaçlık belgesi (Muhtarlıktan alabilirsiniz)

Ihtiyaç sahibi vatandaşlar için belediyelerin verdiği yardım kalemleri ise şöyle;

Odun ve kömür yardımı

Belediye yardım parası

Gıda ve erzak yardımı

Belediye yaşlı bakım hizmetleri

Muhtaç asker ailesi yardımı

Öğrencilere okul yardımı

Kırtasiye yardımı

Giyecek yardımı

Belediye bursu

Sosyal yardım kartı

BELEDİYE NAKİT YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Belediyeden nakit yardımı almak isteyen vatandaşların e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Aynı zamanda Belediyelerde bulunan yardım masalarına giderek bireysel olarak da başvuru yapmak mümkün. Nakit destek için yukarıda saydığımız evrakları hazırladıktan sonra bağlı bulunduğunuz belediyeye başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden yapılan başvurularda sistemde otomatik olarak kayıtlı olan belgeler ile işlem yapılıyor.

valilik-kaymakamlik-eylul-ayi-nakdi-yardim-basvurusu-az-once-aciklandi-gida-erzak-nakit-para-des-2

VALİLİK YARDIM NEDİR NASIL ALINIR?

Aynı şekilde valiliklerde nakdi destek yardımı başta olmak üzere birçok farklı kalemde yardım veriyor. Muhtaçlık belgesi ile birlikte Valilik binaların da bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru işlemlerini tamamlayarak nakit yardım alabilirsiniz. Bunun yanında bana birliklerin öğrencilere burs, kırtasiye yardımı ve öğrenci yardımı gibi ödemeleri de var.

valilik-kaymakamlik-eylul-ayi-nakdi-yardim-basvurusu-az-once-aciklandi-gida-erzak-nakit-para-des-3

KAYMAKAMLIK YARDIMI NEDİR NASIL ALINIR?

Yine yardıma muhtaç olan aileler için kaymakamlıklarda yardım kalemleri açıkladı. Gıda yardımı, erzak yardımı, nakit para yardımı ve öğrenci yardımı olmak üzere değişen Kaymakamlık yardım talep kalemlerine de başvuru işlemleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılıyor. Aynı zamanda muhtaçlık belgesi olan vatandaşlar e-devlet üzerinden de başvuru işlemlerini tamamlayabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@