Valilikten İmamoğlu'na çok sert cevap!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinin özensiz yapıldığını ileri sürerek İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı hedef alan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na İstanbul Valiliği çok sert cevap verdi.

Güncel 24.04.2021 - 06:05 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İstanbul Valiliği, ilin Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya saldıran İBB'nin CHP'li Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert tepki gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri çerçevesinde düzenlenen çelenk töreninin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı açıklama sebebiyle açıklama yapılma zaruriyeti ortaya çıktığını belirten İstanbul Valiliği, şu bilgilendirmede bulundu:

"Mahalli Kurtuluş günleri ile Resmî ve Ulusal Bayramlar, Tarihî Günler ve Atatürk Günlerinde Yapılacak Kutlama ve Törenler Yönetmeliğinin 5. maddesiyle düzenlenen '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' törenleri dâhilinde Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda saat 09.00'da çelenk sunma töreni yapılmıştır.

İstanbul'da bu sene düzenlenecek etkinlikler ve törenler bir haftalık süreye yayılmış, hangi kurum tarafından hangi görevlerin ve sorumlulukların üstlenileceği ve organizasyonlara dair tüm hususlar, yazılı bir biçimde ilgili kurumlara bildirilmiş ve kamuoyuna duyurulmuştur.

Tüm yetkililer, çelenk törenlerinin nasıl gerçekleştirileceğini bilmektedir. Buna rağmen törenlerin ardından ilgili kamu görevlileri (İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı) ile ilgili sarf edilen (Ekrem İmamoğlu) sözler, en hafif ifadeyle 'yakışıksız ve özensiz' bir üslubun tezahürü olmuştur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi, ulusumuzun beraberliğini ve birliğini simgeleyen böyle özel bir bayramda sergilenen tavrı, sarf edilen sözleri ve kullanılan dili kamuoyunun takdirine sunarız."

Ekrem İmamoğlu ne demişti?

Çelenk törenlerinin nasıl yapılacağına dair İBB'ye yazılı bilgilendirme yapılmasına rağmen Ekrem İmamoğlu, Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki törenden sonra konuşmuş ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya yönelik şu çirkin algı operasyonunu yapmıştı:

"Hadsiz bir çelenk töreni yaptı. İstanbul'a yakışmıyor bu. İl Millî Eğitim Müdürü (Levent Yazıcı) üstelik bunu ilk kez de yapmıyor. Benzeri özensizliği geçtiğimiz yıl da yapmıştı."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@