Kur korumalı TL mevduat sistemi bağlamında 32 günlük vadeli mevduat faizleri çıldırmış durumda. Vatandaşlar ise tam anlamıyla bayram ettiler. 32 günlük faizde aylık kazanç 10.000 TL'yi buldu.

Kur korumalı TL mevduat sisteminin devreye girmesi ile toplamda 540 milyar TL’yi aşan bir miktara ulaşıldığı kaydediliyor. Bu ayın sonunda ortaya çıkacak sonuçlarına göre sistemin devam edip etmeyeceği ve diğer detayları da belli olacak. Öte yandan bankaların günlük kazandıran 32 günlük vadeli mevduat hesaplarında ise ilgi çığ gibi büyüyor. Yüksek hoş geldin faizleri sayesinde birikimlerini değerlendirmek isteyenlere cazip avantajlar sağlayan bankalar hala faiz yarışına devam ediyorlar. Mevduat faiz oranlarında görülen avantajlı oranlardan yararlanarak TL birikiminizi en kısa vadede katlamaya hemen başlayabilirsiniz. İşte 32 günlük en yüksek mevduat faizi veren o bankalar…

Vatandaş bayram etti! 32 günlük faizde aylık kazanç 10.000 TL oldu! Bankalar terse yatırdı! Para parayı çekiyor! TL’nin yabancı para karşısında yaşadığı değer kaybı sonrasında başlayan yeni ekonomik uygulamalar istenen başarıya tam anlamıyla ulaşamadı. Kur korumalı TL mevduat sisteminde görünen çelişkilerin ardından yeni tartışmalar da gün yüzüne çıkıyor. Vatandaşlar ise birikimlerini güvenli şekilde değerlendirebilecekleri bankaları araştırmaya devam ediyorlar. 

TL Mevduat Hesaplarında En Yüksek Oranlar!

32 günlük en yüksek faiz veren bankalar ile TL birikimlerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar güncel oranları araştırmaya başladılar. 32 günde en yüksek faiz getirisine sahip hesaplar ile mevduat birikimlerini katlamak isteyenlere avantajlı oranlar sunulmaya devam ediyor. Ayrıca birçok avantajlı vadeli hesap fırsatları da ilgili mevduat hesapları ile kullanılabilmektedir. 

En yüksek mevduat faizi veren 5 banka ve oranları ise şöyle:

•    Alternatif Bank VOV Hesap: %25,50

•    Fibabanka Kiraz Hesap: %20,50 

•    Burgan Bank ON Hesap: %20,25 

•    ING Bank e – Turuncu Hesap: %19 

•    Denizbank E – Mevduat Hesap: %18,75 

150 Bin TL’nin Mevduat Getirisi Ne Kadar?

En yüksek faiz oranlarına sahip TL mevduat hesaplarında 32 günlük vadede birikimlerini değerlendirmek isteyenler, 150 bin TL birikimi için en yüksek 2.561 TL net kazanç elde edebiliyor. Birikimlerini %20,5 oranıyla sunulan vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmek isteyenler için sunulan cazip oranlar dikkat çekiyor. 

Gözden kaçırmayın

En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi... En Sonunda Kürsüden de Söylendi: "Ülke Elden Gidiyor!" Ve CHP Halka İndi...

50 Bin TL’nin Mevduat Getirisi Ne Kadar? 

Daha düşük miktarda mevduat birikimleri için 32 günlük en yüksek vadeli mevduat hesaplarını kullanmak isteyenler için en yüksek faiz oranlarına göre net kazanç 50 bin TL için 853 TL olarak hesaplanmıştır. Bankaların yüksek hoş geldin faizlerinden yararlanarak birikimlerini kısa vadede değerlendirmek isteyenler, güncel oranları takip ederek yüzde 20’nin üzerinde faiz veren bankaları tercih ederek rahatça TL birikimlerini durduğu yerden değerlendirebilmektedir. 

640.000 TRY için 32 Gün Mevduat Kazançları Açıklandı