Sıfır KM araba almak isteyenler için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bu anlamda Sıfır KM otomobillere 300.000 TL ÖTV indirimi geldi. İşte haberin tüm detayları

Vatandaş çalmadan oynadı! Sıfır KM otomobillere 300.000 TL ÖTV indirimi! Toyota, Hyundai, Fiat... Araç piyasasında sıfır otomobil almak isteyenleri sevindirecek haber geldi. Hatta bu indirimin tek bir markada sınırlı kalmayarak birkaç markada geçerlilik teşkil etmiş bulunduğu fark ediliyor. Araç fiyatlarına gelen ÖTV indirimi yardımıyla sıfır otomobil modellerini daha ekonomik fiyatlarla satın alma ihtimaline sahip olmaya başlayacaksınız. İndirimler yardımıyla markaların hangi modellerini istiyor olursanız olun zorluk çekmeden satın alabilmenin de sevincini yaşamaya başlayacaksınız. Ülkemizde bundan sonra aracı olmayan ve alabilmek isteyenlerin cebini rahatlatacak çok özel kampanyalara yer verilmiş durumdadır. 

ÖTV muafiyetli olan otomobil sınıflarıyla bundan sonra daha ekonomik fiyatlı bir alım devresi başlıyor. Arz- talep dengesizliği ve Koronavirüs vakasının getirmiş bulunduğu ekonomik zorluklardan kaynaklı olarak vasıta piyasalarında fiyatlar çok çok artmıştı. Ancak 2022 senesi boyunca ÖTV indirimi yapılarak fiyatlar da bir çakılma olması bekleniyordu. Böylece ÖTV indirimleri yardımıyla otomobil fiyatlarında ciddi bir azalma beklenilmektedir.

Sıfır Araç Fiyatlarına 300 Bin TL ÖTV İndirimi

ÖTV indiriminin hangi otomobil markalarında geçerlilik teşkil etmiş bulunduğu mühimdir. Çünkü otomobil  sahibi olmak isteyen vatandaşlarda ÖTV muafiyeti olan otomobillerin yoluna başvurmak isteyecek. Buna göre Toyota, Ford,  Hyundai, Nissan gibi otomobil sınıflarında ÖTV indirimi yer alacak. İstediğiniz markayı bundan bu tür daha ekonomik fiyatlar vasıtasıyla sahip olabileceksiniz. ÖTV teşvikli bulunduğundan ötürü bu vasıta katagorisi listesine ayrı bir ilginin olacağı açık. 

TCKN’ye 20.000 TL ödeme! Yalnızca o bankada var TCKN’ye 20.000 TL ödeme! Yalnızca o bankada var

Sıfır Araç Fiyatlarına 300 Bin TL ÖTV İndiriminden Kimler Yararlanacak?

Araç piyasasında yenilikçi birtakım adımlar atılmaya devam ediliyor. İnsanların parasal anlamda elini rahatlatacak olan kampanyalar yardımıyla sıfır araca sahip olmak mümkün. Sıfır otomobillerin ÖTV indirimine ulaşmasından sonra ikinci otomobil pazarındaki uçan fiyatların da aşağıya çekilmesi planlanır. Sıfır Araç Fiyatlarına 250 Bin TL ÖTV indirimden kimlerin yararlanacak bulunduğu da mühim bir soru olarak karşımıza çıkıyor. ÖTV indirimli vasıtalardan %40 engelli raporu ve H kategorisi ehliyetine sahip olan vatandaşlar yararlanma hakkı elde edecek. Engelli raporunuz %40 şekildeyse o vakit indirimlerden yararlanmak içerisinde harekete geçebilirsiniz.