Ülkede ekonominin kötü gidişatıyla birlikte pek çok insan önünü göremediği için endişeye kapılmış durumda. Özellikle işiyle alakalı şüpheli olan kişilerin sayısı hiç de az değil

Çalışanlara yönelik olarak hazırlanan son planlar açıklandıktan sonra pek çok işçiye müjdeli haberler verildi. Açıklamalar, taşeron, geçici, sözleşmeli ve belediye işçilerinin kadrolarıyla ilgili olarak yapıldı. 

Hükümet kanadından gelen bu açıklamalar kapsamında önemli konulara değinildi. Açıklamayı Muhammed Emin Akbaşoğlu yaparken ayrıca EYT formülüyle alakalı da konuşmalar yaptı. Konuşmasında bu tür problemlerin sene içerisinde çözüleceğini belirterek bazı noktalar üzerinde durulduğunu söyledi. Yapılacak düzenlemelerden pek çok insanın memnun kalacağını düşündüğünü de ekledi. Kadro konuları dikkatli bir şekilde ele alınacak. Bu müjdeli haberin gerçekleşmesi birçok sözleşmeli için oldukça önemli bir durum olarak görülüyor. 

Vatandaş göbek attı! Sözleşmelilere, 4D'li taşerona ve belediye işçilerine kadro geldi! Son dakika...2

Personelin Sevineceği Düzenlemeler Yolda

Bilindiği gibi meclisin yeni dönemi ekim ayı itibariyle başlamış bulunuyor. Kadro ile alakalı hususların mecliste konuşup karara bağlanması bekleniyor. Yapılan düzenlemelerle birlikte çalışanların mağdur edilmemesi ve personelin sevinmesi üzerinde duruldu. Ayrıca geçici işçilerle alakalı olarak da açıklamalar gündeme geldi. Bu kişilere sürekli işçi olma imkanı verecek bazı çalışmalar yapıldığını duyurdu. 

Öte yandan yüz binlerce taşeron işçinin de kulağı bu açıklamalardaydı. Bu grup da unutulmadı. Bu insanların kadro alabilmesi için bazı düzenlemelerin olması söz konusu. Ayrıca uzun açıklamada belediye işçileriyle ilgili konulara değinmese de bu insanların mağdur oldukları açık. Bu problemlerin çözülmesi beklentisi çok önemli. Görüşülecek konular genel anlamda böyleyken iyileştirme bekleyen daha pek çok çalışma grubu mevcut. Bu gruplar verilecek müjdeli haberlere odaklanmış durumda.

Emekliye yüzde 30 zam verileceği açıklandı! Emekliler bu habere bayram edecek! Emekliye yüzde 30 zam verileceği açıklandı! Emekliler bu habere bayram edecek!

Vatandaş göbek attı! Sözleşmelilere, 4D'li taşerona ve belediye işçilerine kadro geldi! Son dakika...1

Konu Mecliste Ne Zaman Görüşülecek

Ekim ayı itibariyle gündeme alınacak konular sözleşmeliler olacak. Bunun yanı sıra taşeron işçilerin konuları başta olmak üzere diğer hususların kasım ayı ve daha sonraki günlerde ele alınması söz konusu. Milyonlarca insanın gözü mecliste. İyi bir haber için beklenti içinde olan işçiler yeni düzenlemeleri merakla bekliyor. Bu konuda meclisten çıkacak olumlu haber birçok kişinin hayatını değiştirecek.