Vatandaşa kötü haber verildi. Elinde dolar olan ve almak isteyen dikkat! Dolar o tarihte 26- 30- 40 TL olacak. İşte tüm detaylar haberimizde.

Resmen duyurdu: Dolar o tarihte 26- 30- 40 TL olacak... Selçuk Geçer özelliklede son dönemlerde dolar kuru ile yaptığı çarpıcı açıklamamlar ile dikkatleri üzerine çekti. Piyasalara dair çıkarımlar ve tahminler yapan Geçer’in dolar yorumu herkesin tarafından tartışılmaya başlandı. Özellikle de yatırım yapacak kişiler arasına bu yorumlar ciddi yankı uyandırdı. Çünkü dolar kurunda yaşanan dalgalar vatandaşları etkilediği gibi yatırımcıları da büyük oranda etkisi altına aldı. Selçuk Geçer’in dolar teorisine göre öncelikle dolar 26 TL bandında olacak. İlerleyen dönemde dolar yükselişini devam ettirecek ve dolar 40 TL ulaşacak.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Dolar en yüksek seviyeye ne zaman ulaşacak?

Selçuk Geçer sürece dair çıkarımlarda bulunduğu bir video yayınlayarak merak edilen birçok nokta da açıklamalarda bulundu. Öncelikle hükümetin mevcut dolar seviyesini korumaya yönelik adımlar attığını ve bu şekilde seçime girmeyi hedeflediklerini söyledi. Fakat Geçer’e göre dolar olduğu seviyede asla tutulamayacak.

Ne yapılırsa yapılsın bu seviye önce 26 TL’yi görecek. Seçimlere iki ay gibi az bir zaman kaldığından ise iş tamamen kontrolden çıkacak. Dolar sırasıyla 30 ve 40 TL’yi görecek. Bu yükselişin seçim öncesi patlat vermesi ise sonuçları etkileyecek. Doların artış göstermesine dayalı senaryolar gerçek olursa bunun ekonomiye ciddi bir yan etkisinin de olacağına dair etkili görüşler yaygın!

Bu yükselişin önlenmesi mümkün olmayacak

Ekonomistlerin yaptıkları ortak açıklamalara göre bu saatten sonra doların yükselişi asla durdurulamayacak.Doların yükselişini önlemek adına bankalar üzerinden sürekli olarak harcama yapması ise yine yanlış bir hamle olarak değerlendirildi. Çünkü bu şekilde müdahalelerin enflasyon oranının yükselmesine neden olacağı düşünülüyor. Bunun yanında Rusya-Ukrayna arasında yaşanan krizden sonra ekonomik olumsuzluklar daha küresel bir boyutta yaşanmaya başlanacak.

Hatta Selçuk Geçer’e göre Türkiye, iki ülke arasında yaşanan bu krizden sadece dolar kuruluyla sınırlı olarak da etkilenmeyecek. Doğalgazdan, petrole ve turizme kadar birçok nokta da Türkiye bu anlaşmazlığın etkilerini hissedecek.  Bütün bunlarım haricinde buğday alımı başta olmak üzere tarımsal faaliyetler noktasında da sıkıntılar yaşanacak. Burada yatırımcıların dikkatli davranmasının da şart olmasının üzerinde duruluyor!