Vatandaşa Yeni Yardım! Hesaplara 1250 TL Yatırılıyor Hemen Başvuru Yapın

Devlet tarafından başlatılan 3 faz pandemi yardımlarına yenisi eklendi! Artan vakalardan sonra vatandaşa 1250 liralık yeni müjde geldi. Başvuru yapana anında 1250 TL nakit para yardımı ödenecek.

Ekonomi 22.08.2021 - 09:30 22.08.2021 - 09:30 Berkay Keskin

Milyonlarca vatandaş 3 faz pandemi yardımlarından yararlandı. Yeni destek ile tutar 1000 TL'den 1250 TL'ye yükseltildi. Başvurular da başladı. Başvuru ekranı adeta kilitlendi, yoğun talep var! Siz de hemen başvuru yapın 1250 TL anında hesabınıza yatsın! 1250 TL yeni Koronavirüs pandemi yardımının tüm detayları haberimizde sizlerle...

Koronavirüs pandemisinde vaka sayıları yeniden yükselişti. Yaz aylarının rehaveti, kapanma tedbirlerinin tamamen kaldırılması ve normalleşme adımlarının atılması, aşılama oranlarının yükselişe geçmesine karşın vaka sayılarını yeniden tırmandırıyor. 81 il genelinde vaka sayıları yeniden yükselişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda aşı ile pandeminin sona ereceğini ancak yine de sosyal mesafe, temizlik ve maske tedbirlerine uyulması gerektiğini vurguluyor. Pandemide artan vaka ve ölüm sayıları nedeniyle başta sokağa çıkma yasağı olmak üzere pek çok tedbirin de geri getirileceği konuşuluyor. Bu zorlu süreçte vatandaşlar ekonomik olarak da zor bir dönemden geçiyor. İşte bu noktada, sosyal devlet ilkesi gereği Devletten zorda kalan vatandaşlara başlangıçta 1000'er lira olarak belirlenen 3 fazlık sosyal yardımlar ulaştırıldı. Milyonlarca haneye milyarlarca lira tutarında ödenen yardımda 3. faz dinamik olarak devam ediyor. Şimdi Devletten yeni yardım desteği ile 1250 TL nakit ödeme dağıtılıyor. Başvuran alıyor! 1250 TL Koronavirüs pandemi desteğinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle...

DEVLETTEN YENİ PANDEMİ DESTEĞİ! 

Koronavirüs pandemisi, sağlık alanında olduğu gibi ekonomi sahasında da etkilerini göstermeye başladı. Sokağa çıkma yasakları ve alınan diğer tedbirler, kepenklerin kapanmasına, çalışanların ücretsiz izne çıkarılmasına ve istihdam dahil ekonomide birçok çarkın yavaşlamasına hatta adeta durmasına neden oldu. Yeni yeni normalleşme adımları ile ekonomide işler az da olsa yoluna girmeye başlasa da şimdi yeniden tırmanan vaka ve vefat sayıları sonrası yeni dalga pandemi etkileri bekleniyor. Bu süreçte Devlet vatandaşını gözeterek yardım imkanlarını seferber ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirilen 1000-1100 TL pandemi yardımları milyonlarca haneye ulaştırıldı. Yaklaşık 5 milyon ailenin 3 fazlık pandemi yardımlarından yararlandığı tahmin ediliyor. Şimdi yeni bir adımla 1250 TL pandemi yardımları için müracaat alınıyor. Herkes 4. faz pandemi yardımlarını beklerken şimdi Devletten 1250 TL koronavirüs yardımları hayata geçirildi.

E-DEVLET PANDEMİ YARDIM BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

E-Devlet'te Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma

günlerinde başvurular peyderpey alınıyor.  Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmasızın herkes başvuru yapabiliyor. 3. faz pandemi yardımları daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve birçok yetkilinin açıkladığı üzere dinamik bir süreç olarak işliyor. Sonuç olarak 3. faz pandemi yardımlarına başvurular halen alınmakta ve ihtiyaç sahiplerine 1100 TL sosyal yardım ödemeleri banka hesapları aracılığıyla doğrudan ulaştırılmaktadır.

1250 TL YARDIM BAŞVURULARI BAŞLADI

Üçüncü faz pandemi yardımlarının yanı sıra Devlet, birçok kurum ve kuruluş vasıtasıyla yeni pandemi yardımlarını sunmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yanı sıra Valilikler, Kaymakamlıklar, İl ve İlçe Belediyeleri ve daha pek çok Dernek, Vakıf gibi resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahibi aileleri tespit edip ayni ve nakdi yardımları ulaştırıyorlar. 1250 TL pandemi yardımları için başvurular da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla alınıyor. 1250 TL'lik Koronavirüs pandemi yardımına, daha önce 3 fazlık yardımlar kapsamında 1000 TL veya 1100 TL yardım alan vatandaşlar da başvuruda bulunabiliyor ve 1250 TL nakit yardımdan yararlanabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@