Vatandaşlar Rahat Bir Nefes Alacak! Bu Bankalar Kısıtlı Bir Süreliğine Düşük Faizli Kredi Verecek!

Birçok banka müjdesini açıkladı. Vatandaşlar için çok kısa sürecek uygun faizli kampanyalar açıkladılar. Kampanyayı kaçırmayın düşük faizli kredinizi hemen alın! Kredinin detayları ise haberimizde.

Ekonomi 15.06.2021 - 16:39 15.06.2021 - 16:41 Berkay Keskin

Kamu bankası Vakıfbank başta olmak üzere birçok banka geçici bir süreliğine de olsa faiz oranlarını düşürdü. Vade imkanlarını arttırdı. Doğrudan başvuru yapıp kredi alabilecek olan vatandaşlarımız piyasa koşullarının çok altında aldıkları kredilerle rahat bir nefes alacaklar. Kısıtlı bir süre olduğu için de kredi almayı düşünen vatandaşlarımız ellerini çabuk tutmalı! 

Salgın döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçları arttı. Bankalarda faizleri düşürmekle kalmadı bir de vade oranlarını yükseltti. Yüksek faiz döneminde de vatandaşlar sürekli banka faizlerini sorgulamakta. Herkes en düşük faizin hangi banka tarafından verildiğini merak ediyor. Bu dönemde yine emekli vatandaşlarımız da kendilerine özel kampanyalar var mı merak ediyor. Bazı bankalar düşük faizli kredi vermesinin yanında bir de emekli vatandaşlar için özel kampanya ve fırsatlar sunmakta. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank özellikle emekli vatandaşlara özel fırsat ve kampanyalar sunuyor. Kamu bankaları sundukları imkanlarla yüzleri güldürürken vatandaşlar da yeni faiz oranlarını ve kredi vadelerini merak ediyor. Bankadan bankaya başvuru koşulları farklılık gösterse de nakit ihtiyacı olan, konut almayı düşünen her vatandaşımızın dikkatine bu bankalar hem faizleri düşürdü hem vadeleri uzattı! 

EMEKLİLERE SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ VERİLİYOR MU?

Yıllarca çalışan, primlerini ödeyen emeklilerimiz en güzel günlerinde kiralar yerine kendi evinde oturmayı tercih ediyor. Bankaların da emekli vatandaşlarımıza özel fırsat ve krediler sunmakta. Özellikle de ev fiyatlarındaki bu sert artışlar nedeniyle, SSK, BAĞ-KUR emeklisi olan vatandaşlar emeklilere sıfır faizli ya da faizsiz konut kredisi gelecek mi merak ediyor. Özellikle de kamu bankaları emeklilere sıfır faizli kredi veriliyor mu en çok sorulan sorulardan biri. Maalesef Emekli derneklerin bu konuda başvuruları ve talepleri olsa da henüz emekli vatandaşlara sıfır faizli konut verilmemekte. Fakat 3 kamu bankası da emekli vatandaşlarımıza özel konut kredisi imkanları sunuyor. Emeklilerin kamu bankalarından konut kredisi çekerken de uyması gereken bazı koşullar var. Bunlar ise şu şekilde;

-    Emekli maaşının p’i kredinin aylık taksitini geçmemeli 
-    Emeklinin maaşının başka bankada bulunmaması 
-    Maaşınıza göre değişmekle başka bankaya ait kredi borcunuzun olmaması 
-    Yaşının 75 üstünü aşmaması

Bu koşulları sağlayan emekli vatandaşlarımız kamu bankalarından emekli kredisi, konut kredisi gibi kredi ürünleri alabilir. Her emekli vatandaşımıza uygun güncel oranlar sunan kamu bankalardan kredi almak için şubeye de gitmeye gerek yok. Maaş müşterisi olan vatandaşlar şubeye gitmeden de mobil bankacılık ve internet şubesinden kolayca başvuru yapabilirler. 

DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Emekli vatandaşlar ya da çalışanlar herkes düşük faizli konut kredisi veren bankaları sorgulamakta. Piyasadaki en düşük konut kredisini veren bankalar ise kamu bankaları. Hem faizlerini kısıtlı bir süre için düşürdüler hem de vade oranlarını arttırdılar.

Halkbank hesaplı evim kredisiyle konut almak isteyen müşterilerine aylık yüzde 1,38 faiz oranı ve 120 aya kadar vade imkânı veriyor.

Ziraat Bankası ise %1,39 olan faiz oranını düşürdü. Konut Ürün Paketi adı altın banka faizlerini %1,37 oranına indirdi. Vade oranını da 120 aya olarak güncelledi. 

Vakıfbank ise yıllardır sürdürdüğü Sarı Panjur Konut kredisi kampanyasına devam ediyor ve faiz oranlarını da kampanyanın güncelledi. Banka aylık yüzde 1,34 faiz oranı, 120 ay vade ve esnek ödeme imkanları sunuyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@