Türkiye'de havalimlarında, Ortadoğu kanallarında reklam olan promosyon misali vatandaşlık satışı bu defa fena dalga konusu oldu.

Sosyal medya fenomeni, komik haberleri yeniden yorumlaması ile tanınan Röportaj Adam ile ismini duyuran Şahin Sarsu, parayla vatandaşlık satılmasını hazırladığı bir videoda eleştirdi.

"Para ihtiyacım vardı..." diyerek vatandaşlık satışının boyutunu ve tarzını eleştiren Şahin Sarsu'nun yaşanılan politik ortamda iktidar eleştirisi nedeni ile tutuklanması veya gözaltına alınmasının ise an meselesi olduğu konuşuluyor.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Sosyal medya fenomeni Şahin Sarsu, çektiği videoyla son durumda arttırılarak 400 bin dolar karşılığından Türk vatandaşlığı satılmasını dalga konusu yaparak eleştirdi.

Türk vatandaşlığının sadece 250 bin dolarlık gayrimenkul karşılığında satılması tepki çekmişti ki Resmi Gazete'de yayımlanan kararla bu tutar 400 bin dolara çıkarıldı.

Sosyal medya fenomeni Şahin Sarsu da çektiği video ile vatandaşlığın sadece para karşılığı satılmasını ti'ye aldı.

Sarsu, videoda "400 bin dolara vatandaşlık satılmıyor mu kanunen? Paraya ihtiyacım vardı 100 bin dolara sattım, ne var bunda ya" derken hem taşladı hem güldürdü.

Şahin Sarsu'nun sosyal medyada gündem olan videosu şöyle;