Türkiye'nin yaklaştığı seçimde partilerin seçim çalışmaları devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaları sıklaştırdı. Bu arada ise yıllar sonra sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam eden anket firmaları bir ilkin yaşandığında hemfikir oldular.

2023 seçimlerine aylar kala anket şirketleri kamuoyunun nabzını tutmaya devam ederken, sonuçlar da Türkiye'nin en önemli gündemi olmaya başladı.

Son olarak ALF, Piar, ORC, ASAL, Themis, Optimar, MetroPOLL, AKSOY ve Yöneylem olmak üzere toplam 9 anket şirketinin temmuz ayında yapmış oldukları araştırmaların ortalaması alınmıştı ki, anketlerini sıklaştıran ve çalışmalarına hız veren anket şirketleri artık AKP'nin "birinci parti" olmadığı konusunda sonuçları ile hemfikir olduklarını gösterdiler.

ORC'den seçim anketi: Cumhur İttifakı yüzde 50'nin altında, HDP meclis dışında | Euronews

21 yıl sonra AKP'ye resmen "soğuk duş" etkisi yaratan seçim anketlerine birinci parti değişti.

Gelen son sonuçlara göre Türkiye'de her alanda tarihi günler yaşayıp, enflasyonun da altında kalarak adeta bir hayatta kalma savaşı veren vatandaşların yüzde 28,52'i CHP derken, AKP'nin yüzde 28,1 olması dikkat çekti.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Piar Araştırma'nın çalışmasında göze batan bir parti de yüzde 12,9 ile yükselişe geçen İYİ Parti oldu.

Bu arada seçmenlerin yüzde 3.5'i Gelecek Partisi, yüzde 3'ü DEVA Partisi derken yüzde 1.8'inin ise Bağımsız Türkiye Partisi yanıtı verdiği görüldü.

Son anket ezber bozdu! Erdoğan'ın son oy oranı ne? Gençler Ak Parti'yi tercih ediyor mu? - Internet Haber

Son anket ortalamalarında ise en son Millet İttifakı'ndan Cumhur İttifakı'na büyük fark attığı görülmüş ve ALF, Piar, ORC, ASAL, Themis, Optimar, MetroPOLL, AKSOY ve Yöneylem olmak üzere toplam 9 anket şirketinin temmuz ayında yapmış oldukları araştırmaların ortalamasında Cumhur İttifakı yüzde 38,3 oy alırken Millet İttifakı ise 41,1 oranında oy almıştı.