Ve acil nakit desteği başladı! PTT ve e-Devlet üzerinden hemen başvurun, 1 yıl geri ödemesiz verilecek!

Ve acil nakit desteği başladı! PTT ve e-Devlet üzerinden hemen başvurun, 1 yıl geri ödemesiz verilecek! İşte yapmanız gerekenler…

Ekonomi 04.08.2021 - 12:03 04.08.2021 - 12:03 Volkan Arık

Ve acil nakit desteği başladı! PTT ve e-Devlet üzerinden hemen başvurun, 1 yıl geri ödemesiz verilecek! Koronavirüs pandemisi süreci boyunca vatandaşlara devlet tarafından ya da bankalar tarafından çeşitli imkânlarla hem sıfır faizli hem de düşük faizli kredi seçenekleri sunuyordu. Son dakika duyurusu olarak yeni bir destek ödemesi daha paylaşıldı. Özellikle Koronavirüs aldığından olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli İşletmeleri ekonomik anlamda rahatlatmak üzere KOSGEB tarafından sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesi olmayan kredi desteği verilecek. Başvurular ise PTT şubeleri ve e-devlet üzerinden bireysel olarak yapılacak.

Türkiye'de koronavirüs salgını geçtiğimiz yolu hem çoktan aldı hem de hem maddi anlamda vatandaşları zor durumda bıraktı. Bu süreç içerisinde ekonomik sıkıntı çeken vatandaşların rahatlatmak için peş peşe bankalar tarafından destek ödemeleri de açıklandı. Özellikle işletmelere verdiği destek ve adından sık sık söz ettiren bazen sıfır faizli kredi bazen de hibe desteği ile küçük ve orta ölçekli İşletmeleri rahatlatan KOSGEB yeni bir Kampanyayı daha duyurdu. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen ve maddi sıkıntı çeken işletmelere KOSGEB tarafından yeni bir destek paketi daha açıklandı. Peki başvuru şartları neler? KOSGEB desteği için kimler başvuru yapabilir?

ve-acil-nakit-destegi-basladi-ptt-ve-e-devlet-uzerinden-hemen-basvurun-1-yil-geri-odemesiz-veril

SEL FELAKETİNDEN ETKİLENEN ESNAFA VERİLECEK

KOSGEB yaptığı son dakika açıklaması ile Geçtiğimiz günlerde bize Artvin ve Düzce'de sel felaketinden etkilenen vatandaşların maddi sıkıntıların giderilmesi için yeni bir kredi desteği yapılacağını duyurdu. Sel felaketinden olumsuz etkilenen esnaflara verilecek olan destek ödemesinin İlk Yılı geri ödemesiz olacak. 3 yıl vade ile çekilecek olan Kredi 0 faiz olarak verilecek.

ve-acil-nakit-destegi-basladi-ptt-ve-e-devlet-uzerinden-hemen-basvurun-1-yil-geri-odemesiz-veril-2

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

KOSGEB tarafından sağlanan bir yıl geri ödemesiz kredi paketine başvurular sel felaketinden zarar gören esnaflar tarafından yapılabiliyor. Özellikle Düzce, Artvin ve Rize'de yaşayan Geçtiğimiz günlerde yaşanan sağanak yağışlar nedeniyle dükkanları ve malları zarar görmüş olan esnaflar bu Kredi kampanyasına başvuru yapabilecekler. KOSGEB kredisini alacak olan esnaflar ilk yıl herhangi bir geri ödeme yapmayacak. Tamamen 1 yıl geri ödemesiz olarak verilecek olan kredi aynı zamanda sıfır faizli olacak. Yani esnaflar bu Kredi paketi için faiz ödemesi de yapmayacak.

ve-acil-nakit-destegi-basladi-ptt-ve-e-devlet-uzerinden-hemen-basvurun-1-yil-geri-odemesiz-veril-3

BAŞVURULAR NEREYE YAPILIR?

KOSGEB aracılığı ile afet bölgesinde bulunan esnaflara verilecek olan kredi için başvurular e-devlet üzerinden yapılıyor. Aynı zamanda Türkiye genelinde bulunan KOSGEB şubelerine de giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Esnafların bütün bilgileri sistemde kayıtlı olduğu için başvuru sırasında herhangi bir ek evrak ya da başvuru belgesi isteniyor. Sadece e-devlet üzerinden istenen formu doldurmanız ve onaya göndermeniz yeterli olacak. Afet bölgesinde bulunan ve sel felaketinden olumsuz etkilenen bütün esnaflar bu paket için başvuru yapabilir. Esnafların şu anda yaşadıkları sıkıntılar göz önünde bulundurularak KOSGEB tarafından herhangi bir kefil ya da evrak da istenmiyor. Doğrudan başvuru yapmak ve kredi imkanından faydalanmak mümkün.

ve-acil-nakit-destegi-basladi-ptt-ve-e-devlet-uzerinden-hemen-basvurun-1-yil-geri-odemesiz-veril-4

100.000 TL'YE KADAR DESTEK SAĞLANACAK

KOSGEB sel felaketinden etkilenen yani afet bölgesinde bulunan esnaflara 100 bin TL'ye kadar maddi destek sağlayacak. Esnaflar sıfır faiz ve bu kampanyadan yararlanırken aynı zamanda geri ödemeler 1 yıl sonra başlayacak. Diğer yandan talep ettiğiniz tutara göre daha düşük veya yüksek de ödeme alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@