2022 yılı içinde PTT tarafından çeşitli görevlerde çalışmak üzere eleman alınacağı haberi, iş bulmaya çalışan insanlar için umut olmuştur. Salgın hastalık yüzünden işlerinden olan ya da iş bulamayan insanlar tarafından başvuru şartları araştırılmaktadır.

Sınavsız ve KPSS başarısı gerekmeden başvuru yapma olasılığı yüzünden başvuru sayısının yüksek olacağı sanılmaktadır. PTT de değişik konumlarda özellikle de dağıtıcı eleman olarak çalışmak isteyenler için büyük bir olanak olarak değerlendirilmektedir.

PTT İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

Elbette PTT Kurumu bünyesinde çalışmayı istiyorsanız birtakım ön koşulları sağlıyor olmalısınız. Ancak bu sayede PTT bünyesinde görev almak için başvuru prosedürünü başlatmanız da mümkün hale gelecektir. PTT iş başvurusunda bulunacak kişilerde bulunması gerekli şartlar şöyledir:

1.      Türk vatandaşları başvuruda bulunabilecektir.

2.      Gereken iş pozisyonuna uygun diplomaya sahip olmalıdır.

3.      18-35 yaş aralığında olmalıdır.

4.      Erkeklerin askerlik ile ilişkisi olmaması gerekmektedir.

5.      Mecburi hizmetleri varsa tamamlanmış olmalıdır.

6.      Akıl sağlığı yerinde olması sağlık raporu ile belgelenmelidir.

Gözden kaçırmayın

Rasim Ozan Kütahyalı'dan Rezil Açıklama! Hayırdır? Neler Oluyor? Ne Duydu? Bildiği Ne Var? Rasim Ozan Kütahyalı'dan Rezil Açıklama! Hayırdır? Neler Oluyor? Ne Duydu? Bildiği Ne Var?

7.      Herhangi bir yerden emekliliği hak etmemiş olmalıdır.

8.      Güvenlik soruşturmalarından olumsuz veri alınmaması gerekmektedir.

9.      Daha önce kamu ile ilgili işlerden çıkarılmamış olmalıdır.

Bütün bu şartların yerine getirilmiş olması başvuruda bulunabilmek için ön koşuldur. Dağıtıcı eleman alımı dışında, büro görevlileri, avukat, mimar, mühendis, tekniker ve gişe elamanlarının alımı da yapılacaktır. Uygun şartları taşıyanların, gerekli eğitimleri tamamlamış iş arayanları başvurularının büyük sayıda geçekleşeceği düşünülmektedir.

Başvurular Ne Zaman ve Nereye Yapılacaktır?

PTT dağıtıcı elemanı olarak görevlendirilmek isteyenlerin ve diğer kadrolarda görev almak isteyenlerin bir an önce gerekli belgeleri hazırlamaları gerekmektedir. Başvuruların başlayacağı tarih belirlenmemiştir. Ama en yakın tarihte başvuru tarihinin açıklanacağı ve bu tarihin Mart ayında olacağı düşünülmektedir.

Başvurular aynı zamanda İnternet üzerinden PTT sitesine de yapılabilecektir. İnsan kaynakları üzerinden yapılacak başvuru, sizi bir başvuru formuna yönlendirilecektir. Kişisel bilgiler ile doldurulacak form ile çevrimiçi olarak başvuru gerçekleştirilebilecektir. Bu da pratik ve kolaylığı yüzünden başvuracaklar tarafından olumlu karşılanmıştır.

2022 senesi içersinde PTT doğrultusundan detaylı görevlerde çalışmak üzere eleman alınacağı haberi, iş bulmaya çalışan insanlar amacıyla umut olmuştur. Salgın hastalık yüzünden işlerinden olan ya da iş bulamayan insanlar doğrultusundan müracaat şartları araştırılmaktadır.