Son dakika… 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili kritik karar verildi. Düzenlemede çalışmalar tamamlandı iş sadece meclise kaldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge için tarihi de verdi. Milyonların hayali nihayet gerçek oluyor. 3600 ek gösterge düzenlemesi Mayıs ayında meclis gündemine girecek ve oylama yapılacak. Temmuz zammı öncesinde düzenlemenin kabul edileceği tahmin ediliyor. 3600 ek gösterge son dakika gelişmeleri haberimizin devamında…

3600 ek gösterge son dakika haberi… Milyonlarca memur ve memur emeklisinin heyecanla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde tarih belli oldu. 3600 ek gösterge Mayıs ayında Meclis gündemine geliyor. Tüm hazırlıklar tamamlandı, sadece Meclis’ten geçmesi kaldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son durumu Memur Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen kongre açılışında anlattı. Yani milyonlarca memur ve memur emeklisinin hayali artık gerçek oluyor. 3600 ek gösterge düzenlemesi nihayet hayata geçiyor. Memur ve memur emeklisinin maaş ve ikramiyeleri düzenleme ile birlikte artacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek gösterge son dakika gelişmeleri ile ilgili Memur Sen de katıldığı açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Hükümetin 3600 ek gösterge konusunda çalışmalarının artık son aşamaya geldiğini belirten Vedat Bilgin, Mayıs ayında Düzenlemeyi Meclis'e göndermeyi Ümit ettiklerini ifade etti. 3600 ek gösterge düzenlemesi için son aşama ise mecliste yapılacak oylamalar olacak. Mecliste de oylamalarla 3600 ek göstergenin kabul edilmesi halinde Temmuz ayından itibaren memur ve emekli maaşlarına farkını yansıyacağı tahmin ediliyor.

ve-belli-oldu-milyonlar-bekliyordu-nihayet-tarih-verildi-3600-ek-gosterge-mayista-tbmm-gundemine-4

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

3600 ek gösterge son dakika

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bey Memur Sen de katıldığı açılış töreninde 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin son dakika gelişmelerini anlattı. Çalışmaların Mayıs ayında tamamlanacağını söyleyen Vedat Bilgin, hemen ardından da meclise intikal edeceğini dile getirdi. 3600 ek gösterge görüşmeleri mecliste tamamlandıktan sonra ise yasalaşması bekleniyor. Yani memur ve memur emeklisinin yıllardır hayaleti düzenleme gerçeğe dönüşecek. 3600 ek gösterge düzenlemesi ile birlikte memur ve memur emeklisinin maaşlarında ciddi artış görülürken aynı zamanda ikramiye ödemeleri de artacak.

ve-belli-oldu-milyonlar-bekliyordu-nihayet-tarih-verildi-3600-ek-gosterge-mayista-tbmm-gundemine-4

3600 ek gösterge düzenlemesi kimleri kapsıyor?

3600 ek gösterge düzenlemesi ilk etapta hemşire, polis, öğretmen ve din görevlisi gibi meslek gruplarını kapsıyor. Ancak sendikalar ve hükümet arasında çalışmaların daha kapsamlı olması için görüşmeler devam ediyor. Düzenlemenin ilk etapta Bu dört meslek grubu için hayata geçmesi beklenirken İlerleyen dönemlerde ise alt meslek grupları ve sözleşmeli personeller için de uygulanabileceği konuşuluyor.