Emre Olur'un, Erk Acarer'in paylaşımı ile Türkiye'ye getirildiği iddia edilmeye başlanmıştı ki, durumun tam olarak öyle olmadığı anlaşıldı.

Suç örgütü lideri olarak hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen ve Peker'e en yakın kişilerden biri olan Emre Olur, Türkiye'ye getirilemedi.

Kamuoyu tarafında son zamanların skandal dosyalarının hesabında yayınlanması ile de ünlenen Emre Olur'un Birleşik Arap Emirlikleri'ne gittiği, burada oturum izni vermeyen BAE tarafından önce Arnatvutluk'a gönderildiği ve sonrasında ise Türkiye'ye teslim edildiği iddia edilirken, durumun bir diplomatik krize dönme yoluna girdiği öğrenildi.

Arnavutluk Ülke Profili | MozartCultures

Gazeteci Erk Acerer sosyal medya d-hesabından "Diplomatik bir kriz geliyor. Arnavutluk’tan edindiğimiz son bilgi: Emre Olur 08.30’da İstanbul uçağına bindirildi. Fakat uçak kalkarken Arnavutluk’taki avukatları devreye girdi" diyerek, Olur'un Türkiye'ye teslim edilmediğini duyurdu.

Acerer'in paylaştığı bilgiler şöyle;

1-Diplomatik bir kriz geliyor. Arnavutluk’tan edindiğimiz son bilgi: Emre Olur 08.30’da İstanbul uçağına bindirildi. Fakat uçak kalkarken Arnavutluk’taki avukatları devreye girdi.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

2-Kendisi ve ailesi Arnavutluk vatandaşıymış. Avukatlar Türkiye’ye gönderilmesinin AİHM kurallarına aykırı olduğunu söylüyor. Son bilgi İstanbul’da değil, Arnavutluk’ta havalimanı nezaretinde olduğu.

3-Yine edindiğimiz bilgiler Türk yetkililerin buraya gittiği yönünde! Kısaca şu anda İstanbul’da değil, Arnavutluk’ta havaalanı nezaretinde. Türk yetkililerin gitmesini, büyüme olasılığı olan bir kriz diye değerlendirmek mümkün.