Gün geçmiyor ki EYT ile ilgili yeni bir gelişme olmasın! Yapılan açıklamalara göre EYT ile ilgili yakın zamanda yeni gelişmelerin olacağı belirtiliyor! 45-46 ve 47 yaş üzerinden geliştirilen bu yeni formül uygulanırsa tam 800 bin kişiyi etkileyeceği ön görülüyor! İşte merak edilen bütün ayrıntılar!

Ve karar verildi! EYT'de 45-46  ve 47 yaş üzerinden kritik formül! 3 yıl düzenlemesi geliyor tam 900 bin kişiyi kapsıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını uzunca süreden bu yana dile getirdikleri biliniyor. Şimdiye kadar hükümetten herhangi bir adım atılmazken yakın zamandan bu yana EYT ile ilgili haberlerin sayısı da ciddi oranda artış gösteriyor. Seçimlerin de yaklaşmasıyla birlikte hükümetin de EYT ile ilgili çalışmalar yapacağına dair beklenti de oldukça fazla. Bu kapsamda 50 yaş şartıyla ilgili bir esneklik uygulanacağı belirtiliyor. Şayet 50 yaş şartı esnetilir ve 47 yaş üzeri bu yeni gelişmelerden etkilenirse tam 800 bin kişinin yapılan bu değişiklikten yararlanacağı ifade ediliyor.

Kritik Yaş Sınırı Olan 50 Yaş Değişecek Mi?

Bilindiği üzere Emeklilikte Yaşa Takılanlarda kritik yaş sınırının 50 olduğu belirtiliyor. Çalışma Bakanlığı’nın son zamanlarda asgari ücrette zam güncellemesi üzerinde durduğu da ifade edilirken, EYT ile ilgili yeni bir haber de gündeme geldi. Seçim döneminin ayak sesleri gelirken hükümet ilk önce asgari ücrette sonra 3600 ek göstergede sonrasındaysa EYT’de adım atmaya hazırlanıyor.

Gözden kaçırmayın

NATO Restininin Pazarlık Şartları Açıklandı! ABD "Türkiye'nin Engellemeyeceğine Eminiz" Dedi... NATO Restininin Pazarlık Şartları Açıklandı! ABD "Türkiye'nin Engellemeyeceğine Eminiz" Dedi...

Yapılacak olan EYT düzenlemesi için henüz bir kesinlik yokken, bakanlığın EYT ile ilgili yeni formüller üzerinde çalıştığı tahmin ediliyor. Yapılacak olan çalışmanın mali yükümlülükleri de göz önün de bulundurulduktan sonra burada Maliye Bakanlığı’nın devreye girmesinin beklendiği ifade ediliyor. Bu arada EYT’de hangi formüllerin uygulanacağına dair bir netlik de ortaya çıkmış değil!

EYT’de Hangi Formül Uygulanacak?

Yapılması muhtemel EYT düzenlemesinde hangi formülün ya da formüllerin uygulanacağı konusu önemli bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 2 farklı formülün devreye gireceği konuşuyor. Buna göre 2 yıl ya da 3 yıl süresi bulunanların emekli olması sağlanarak onların erken emeklilikten yararlanmasının planlandığına dair iddialar mevcut.