Türkiye'de satın aldıkları ile adlarından sık sık söz ettiren Katarlılar'ın da artık ülkemizde bir Saray'ları var.

Türkiye'de yaptığı ve satın aldığı birçok yatırımı bulunan Katar'ın Yalova'da inşa ettirdiği sarayın yapımı bitti. Artık Türkiye'de tek bir saray yok...

Son yıllarda Türkiye ile yakın siyasi ve ekonomik ilişki içinde olması ile dikkat çeken Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed El Sani de aynen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi Türkiye'de Saray sahibi oldu.

Digiturk, Finansbank, Abank, Borsa İstanbul, Beymen, Network, BMC, İstinye Park, Antalya Limanı, SeaPearl Ataköy, Banvit’ten hisse alan ve son olarak Doğuş Holding’in yeme-içme şirketlerinin çatı kuruluşu “d.ream”e ortak olan Katar Emiri de  Yalova'da Saray'ını yaptı.

Katar Kraliyet Ailesi, bir inşaat şirketiyle anlaşarak Altınova ilçesi Kaytazdere mevkiinde toplam 10 bin metrekare büyüklüğünde iki parselde bir saray kompleksi inşa ettirdi ve aynı zamanda komplekste 3 bin metrekarelik meclis odaları da yaptırılırken bu Saray'ın kaç odalı olduğu merak edildi.

Bölgedeki en büyük ve görkemli yapı olan saray, mimarisiyle de dikkat çekerken 3 bin metrekarelik konaklama alanı bulunan komplekste 500 metrekare büyüklüğünde toplantı odalarının da olduğu öğrenildi.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Katar Kraliyet ailesi için inşa ettirilen sarayın ise ön tarafının deniz ve Osmangazi Köprüsü, arka tarafı ise orman manzarasına sahip olduğu görüldü.