Dünya'da eşi benzeri görülmemiş şekilde mülteci kabul edip, yine aynı şekilde benzersiz bir kolaylıkla vatandaşlık veren Türkiye'de son dönemde yaşananlar ile halkın huzurunu kaçırıp gündem olan Suriyeli, Afganlı, Pakistanlı mülteci ve göçmen krizi tahammül noktasını aşıp tartışılmaya başlanmıştı ki, uzmanlar tarafından da yapılan uyarılar da birer birer gerçekleşmeye başladı.

Dev organizasyon başlıyor Dev organizasyon başlıyor

Ülkeye yoğun şekilde alınan göçmen ve mülteciler Türk demagojik yapıyı bozmaya başlarken, önce tacizler ve kavgalar ile halk huzurunu bozmuş, sonrasında zaten bir yıkım süreci yaşayan ülke ekonomisinde hem işsizliğe hem de ucuz işgücüne sebebiyet vererek bu defa da halkın çalışma hayatına da zarar verir olmuştu.

Yaşanılan sorunlar ve ortaya çıkan ilgili skandallar sonrası ülke nüfusuna olan yoğunluğuna dikkat çekilerek yakın zamanda bir başkaldırı ve isyan uyarıları gelmeye başlamıştı ki, ülkenin dört bir noktasından gelen isyan haberleri de çoğalmaya başladı.

En son Kahramanmaraş’ta bulunan Geçici İskan Merkezi’nde yaşayan bir grup Suriyeli çöp konteynerlerini yakarak eylem yaparken görüntülendi.

Suriyeli 1 milyon kişiye ev yapacağız'

Kahramanmaraş  Kapuçam Bölgesi'nde bulunan kampta geçici iskana tabi tutulan tamamına yakını gençlerden oluşan eylemciler, dün gece bir araya getirdikleri çöp konteynerlerini ateşe verirken ateş etrafında toplanan Suriyeliler attıkları çeşitli sloganlar ile de dikkat çektiler.

ir süre devam eden eylem ise kamptaki güvenlik güçlerinin müdahale edip ateşi söndürmesiyle sona ererken, bazı Suriyeliler’in de bu esnada kamptan kaçarak kent merkezine gittikleri ileri sürüldü.

Bu arada Kahramanmaraş Geçici İskân Merkezi'nde 6 Haziran 2022'de de benzer olaylar meydana gelmiş ve Suriyeliler kampta bulunan kendi barındıkları evleri ateşe vermişti.

Yine kampın tel örgülerini yıkarak kamp dışına çıkan Suriyelilerden bazılarının kaçtığı ileri sürülmüş, olaylara Suriyeliler ile ilgili alınan sınır dışı edilme kararının neden olduğu iddia edilmişti.