İstanbul'da gerçekleşen Onur Yürüyüşü sırasında bir araya gelen aktivistleri ablukaya alan polis müdahaleye de başladı.

İstanbul'da gerçekleşen Onur Yürüyüşü sırasında bir araya gelen aktivistleri ablukaya alan polis müdahaleye de başladı.

İstanbul'da Onur Yürüyüşü öncesi Taksim meydanı ve çevresi polisler tarafından kapatılmıştı ancak tüm engel ve yasaklara rağmen yürüyüş yapılaya çalışılıyor.

Bu Varlık Barışı Öncekilerden Çok Farklı! "Masum" Değil Denildi Ve Detayları, Nedeni, Nasılı Açıklandı! Bu Varlık Barışı Öncekilerden Çok Farklı! "Masum" Değil Denildi Ve Detayları, Nedeni, Nasılı Açıklandı!

Resim

Aralarında AFP muhabiri Bülent Kılıç'ında olduğu birçok kişi yürüyüş sırasında gözaltına aldı.

Cumhuriyet'in verdiği haber göre; İstanbul'da saat 17.00'de başlayacakolan Onur Yürüyüşü öncesi Taksim çevresi polis ablukasına alındı ve kalabalık şekilde sokaklarda dolaşan polisler, Cihangir'de kafelerde oturanları bile gerekçe göstermeden gözaltına aldı.

Türkiye İşçi Partisi'nin "Yasaklara, tehditlere inat; eşitlik, özgürlük ve onurumuz için 26 Haziran'da Taksim'de ve memleketin dört bir yanında Onur Yürüyüşü'ndeyiz." paylaşımı ise sosyal medyada en dikkat çekenlerden oldu.

Polisin, basın mensuplarının görüntü almasını engellerken AFP foto muhabiri Bülent Kılıç'ın da gözaltına alındığı öğrenilirken gelen kamera kayıtlarında ise "basına dokunma" çığlıkları yükseldi.

İşte 26 Haziran 2022 Onur Yürüyüşü müdahale anları;

Adsız-304