Sabah gazetesi yazarları Salih Tuna isimli Davut Kayacı ve Okan Müderrisoğlu, ekonomideki tablodan Hazine Bakanı Nurettin Nebati’yi sorumlu tutmaları sonrası, uzun dönemdir konuşulan "görevden alınma" konusunun da tekrar masaya geldiği anlaşıldı.

Tarihi yıkım yaşayan ekonomi sonrası önce Saray'da toplantı olduğu basına sızdı sonra ise, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın başında bulunduğu Turkuvaz Medya Grubu bünyesindeki Sabah gazetesi Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’yi hedef aldığı görüldü.

Yazılarını Salih Tuna ismiyle yayımlayan Davut Kayacı'nın Sabah gazetesindeki “Berat Albayrak bunun için mi hedef seçildi?” başlıklı yazısında Berat Albayrak dönemindeki ekonomik verilerle bugünü kıyaslaması "Albayrak düğmeye bastı" olarak yorumlandı.

Salih Tuna’nın dikkat çeken yazısında ki "Sayın Berat Albayrak bütün bu finans saldırılarını püskürtmüş, bedelini de sistemli bir lince maruz kalarak ödemişti. Fatih Erbakan'ın da belirttiği gibi onca operasyona ve pandemi koşullarına rağmen yüzde 25'lerde devraldığı enflasyonu yüzde 11 seviyelerinde tutmayı başarmıştı." sözleri kulis dedikodularını doğrular nitelikte oldu.

Yazıda isim geçmese de ekonomi kulislerinde hedefinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati olduğu, Turkuvaz Medya’nın Nebati’ye karşı pozisyon aldığı konuşulurken, Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Müderrisoğlu da bugün "İşini gerçekten yapmayan, yapıyormuş gibi geçinen bürokrat da iş insanı da siyasetçi de önümüzdeki süreçte kaybedecektir. Fakat bu ülkenin 1 dakika bile kaybetmeye, geleceğinin maceraya atılmasına tahammülü yoktur!” sözleri ile ekonomiye dair benzer mesajlar verdi.

Yani gelinen durumda, vatandaşın altında kaldığı ekonomide sosyal medyada "günah keçisi seçiminin Nureddin Nebati olması isabetli" sözleri ile yorumlanmaya başladı bile.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek