Emekli bayram ikramiyelerinde detaylar belli oluyor. Nisan ayı itibariyle hesaplara geçmesi beklenen ikramiyelerde son durum ise merak ediliyor. Ortaya çıkan yeni formüllere göre ise 2022 emekli bayram ikramiyelerinde 3.000 lira iddiası gündeme geldi.

Milyonlarca emekli için kritik süreç başladı. Temmuz ayında emekli ve çalışanların maaşlarına yapılacak zammın yanı sıra emeklinin bu ay alacağı bayram ikramiyelerinde de son durum merak edilmeye devam ediyor. Ramazan Bayramı’ndan önce hesaplara aktarılması beklenen bayram ikramiyelerinde yeni oranlar araştırılmaya başladı. 3.000 TL’nin üzerine çıkabileceği aktarılan emekli bayram ikramiyelerinde kritik mesai başlamak üzere. Önümüzdeki haftalarda ise bayram ikramiyeleri milyonlarca SGK emeklinin yanı sıra birçok farklı kesimden vatandaşın hesabına yatırılacak. İşte emekli bayram ikramiyelerinde son durum…

Emekli Bayram İkramiyesinde Artış Olacak Mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2022 emekli bayram ikramiyesi için talimat verildi! 3000 TL'den fazla oldu. Milyonlarca emekli 2022 yılının ilk bayram ikramiyesi ödemlerini sabırsızlıkla bekliyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasının ardından yeniden gündeme gelen bayram ikramiyelerinde yeni oranlar ise araştırılmaya başladı. Bir yandan enflasyonda ciddi bir artış yaşanması, diğer yandan asgari ücrete yapılan yüzde 50’nin üzerinde zam sonrasında emekli bayram ikramiyelerinde artış beklentisi de bir hayli artmış durumda.

Emekli bayram ikramiyelerine geçtiğimiz yıl yapılan 100 liralık zammın artından bu yıl ciddi bir artış yapılması bekleniyor. Ancak konuya ilişkin net bir açıklama bulunmuyor. Nisan ayı içinde ödenecek emekli bayram ikramiyeleri kapsamında 2022 yılına ilişkin eğer bir artış olmazsa hesaplara bir önceki dönemde belirlenen miktar olan 1.100 TL olarak ödemeler yapılacak. Ancak artış beklentisi dikkat çekiyor.

Emeklilere Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatırılacak?

Bu yıl Ramazan Bayramı 2 Mayıs’ta kutlanacak. 1 Mayıs Pazar günü arefe gününden önce vatandaşların hesaplarına bayram ikramiyelerinin yatırılması hedefleniyor. Nisan 25 – 30’u arasında geçmiş yıllara bakılarak ödemelerin yapılabileceğine dair tahminler ise güçlenmiş durumda. Hal böyle olunca birkaç hafta içinde hesaplara geçecek emekli ikramiyelerinde ne kadar zam olacağı ise merak ediliyor.

Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor! Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor!

Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere ödenen bayram ikramiyeleri son artışla birlikte 1.100 TL olarak belirlenmişti. 2022 yılında ise henüz ne kadar olacağına dair net bir açıklama yok. Ancak enflasyon rakamları dikkate alınarak bir zam yapılması halinde 1.496 TL olarak ödenecek emekli ikramiyeleri toplamda 3.000 lirayı bulması bekleniyor. Ancak henüz emekli ikramiyesi zamlarına ilişkin net bir açıklama yapılmadı.