Emekliye yapılacak olan ikramiye zam oranlarıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Bu anlamda SGK-SSK ve Bağkur'lu olan emekliler bayramın yaklaşmasıyla birlikte kaç para emekli ikramiyesi alacaklarını merak ediyor

Hükümet tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Muhalefet ise artması yanında görüş bildiriyor. Enflasyon oranlarının tavan yaptığı şu günlerde emekli ikramiyesnin bayahı artması gündemde yer alıyor. Emekli bayram ikramiyeleri gene senede iki defa yapılıyor. Emekli banka promosyon ödemesi üç senede bir defa yapılıyor. Bu sebeple emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin kesinlikle artırılması gerekiyor. Zamlı olarak ödenmesi ve insanların bu ekonomik sorunlu günlerden en azından ufak bir vakit dahi olsa rahat ettirilmeleri gerekiyor.  

Emekli ikramiyesi zammı için talep yapıldı! İşte yeni bayramda yatacak emekli ikramiyesi tutarı

Emekli ikramiyeleri günümüzün en yoğun konuşulan meselelerinden bir tanesi durumuna geldi. Zira insanların böylesine yoğun enflasyon günlerinde bir vakit daha idareli geçinmelerini sağlayacak olan emekli bayram ikramiyelerinin esasen yüksek tutarlardan yatırılması gerekiyorken biz zam olacak mı olmayacak mı tartışmaları yapıyoruz.

İş İlanına Göre Maaşlar %76 Zamla Ödenecek! Belediye Yeni Personel Alımı Yapıyor! İş İlanına Göre Maaşlar %76 Zamla Ödenecek! Belediye Yeni Personel Alımı Yapıyor!

Muhalefet emekli ikramiyesi için talepte bulundu

Emekli bayram ikramiyesi “Sosyal Sigortalar ve Genel Sıhhat Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” uyarınca oluşturulan bir ödeme bulunduğu amacıyla farklılık öneri isteğinde bulunduk diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, her emeklinin 4 bin 250 lira ödeme alması gerekliliğini savundu. Milletin efendisi, büyüğü, emektarı olan emeklilerimizin iki bin 200 lira değil 4 bin 250 lira emekli bayram ikramiyesi alması gerekiyor diyen Özel, bu isteği sert bir şekilde ‘Her partiden aynı fikiri bekliyoruz. Emekliler ile partilerin bir alakası yok gelin hep birlikte onların refahını düzeltelim’ davetinde bulundu. 

Emekli bayram ikramiyesi yatma tarihi 

Bu sene Ramazan Bayramı 2 Mayıs’ta kutlanacak. 1 Mayıs Piyasa günü arefe gününden evvel kişilerin hesaplarına bayram ikramiyelerinin yatırılması hedefleniyor. Nisan 25 - 30’u arasında işlemiş senelere bakılarak ödemelerin yapılabileceğine dair tahminler ise güçlenmiş durumda. Hal bu tür olunca birkaç hafta içerisinde hesaplara geçecek emekli ikramiyelerinde ne kadar zam olacağı ise merak ediliyor.