Emeklilerin nakit ihtiyacının karşılanmasına dair yeni çalışmalara dair haberler yaygınlaşıyor. Bu kapsamda Emeklilerin tam 6 bin 500 TL nakit ödemesinin hemen hesaba yatırılacağı ifade ediliyor. Bunun için emeklilerin yazılı bir şekilde SGK’ya başvuruda yapması gerekiyor. İşte detaylar!

Ve netleşti! Emeklilere 6.500 TL nakit ödeme anında hesaba yatıyor! SGK'ya yazılı olarak başvurun parayı alın! Bilindiği üzere emekli aylığının bağlanmasını bekleyenlere özel bir avans uygulaması bulunuyor. Bu avans uygulamasının tüm emeklilere uygulanmasının hedeflendiği aktarılıyor. Buna göre emekliler 3 aylık maaş karşılığına kadar faizsiz bir şekilde avans çekebilecek. Aktarılan gelişme uygulanacak olursa emekliler SKG’ya dilekçe vererek hemen 6 bin 500 TL avans çekebilecek!

Teklifi Emekliler Derneği Gündeme Getirdi!

Enflasyonun gün geçtikçe artış göstermesi sonrasında emeklilerin de alım gücünde bir azalma yaşandığı belirleniyor. Yaşanılan bu durumun önüne geçilmesi için yeni gelişmelerin yaşanılması bekleniliyor. Önceler emeklilik aylığını bekleyenler eğer isterlerse 3 aylık maaşlarını avans olarak çekebiliyorlardı. Üstelik bu avans üzerinde faiz de ödemiyorlardı. Bu durumun tüm emeklilere uygulanması hedeflenerek, emeklilerin nakit ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Gözden kaçırmayın

Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena... Bülent Arınç'tan Süleyman Soylu Açıklaması "Maganda" Oldu! Arınç Fena Yormlar Yaptı Fena...

Emekliler Derneği geçtiğimiz günlerde yeni bir talebi gündemine aldı. Buna göre derneğin talebine göre emeklilerin 3 maaş avans çekmesi hedefleniyor. Çekilecek bu avansın üzerinden herhangi bir faiz uygulanmazsan çekilecek olan avans miktarının en az emekli maaşı üzerinden hesaplanması gündemde. Buna göre emekliler yazılı bir şekilde başvuruda bulunacak olurlarsa 6 bin 500 TL nakit avansı hemen çekebilecek!

Emekliler Nakit Avans Desteğinden Yararlanabilecek Mi?

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan iddiaya göre emeklilerin 6 bin 500 TL nakit çekme fırsatları olacak. Şayet Emekliler Derneğinin talebi kabul edilecek olursa emekliler SGY’ya yazılı bir şekilde başvuruda bulunarak nakit avans kullanabilecekler. Böylece emeklilerin nakit ihtiyacının karşılanmasına yönelik önemli bir gelişmenin yaşanılacağı ifade ediliyor.

Emekliler Derneğinin talebine göre emeklilerin çekeceği nakit avans üzerinden herhangi bir faiz uygulanmayacak. Buna göre emekliler sadece SGK’ya bir başvuru dilekçesi vererek, nakit avans fırsatından yararlanacak. Bu arada henüz bu talep olumlu yanıtlanmazken bu talebin karşılanıp karşılanmayacağı merak konusu olarak karşımıza çıkar!