SGK'dan gelen müjdelerin ardı arkası kesilmiyor. Bu anlamda kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara düzenli maaş ödenecek. İşte son dakika haberi detayı

Son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. SGK Bağkur fark etmez! Kadın, erkek, yaşlı, ev hanımı ve çocuklara düzenli maaş ödenecek2022 yılında beklenen haber geldi. Sosyal güvencesi olmayan ve geçim zorlukları ile savaşan aileler ve kişiler tarafından sevinç ile karşılandı. Uzun süredir beklenen ve yeni düzenlemeler ile geçim zorluğu çekenleri sevindirecek bu haber ile ilgili detaylar şunlardır. 2022 yılında SGK ya da BAĞ-KUR primini ödemiş ama henüz sosyal güvencesi olmayan kişiler tarafından alınabileceği gibi, hiç prim ödememiş kişiler tarafından da yardım başvurusunda bulunulacak ve faydalanabilecektir. Böylece birçok aile yardım alabilecektir.

Düzenli Maaş Alabilmenin Şartları Nelerdir?

Kadın, erkek ya da çocukların faydalanabileceği yardım nitelikli maaşı almak için SGK ya da BAĞ-KUR primi, yaş ve ödenmiş gün sayısı gibi faktörler göz önüne alınmayacaktır. Maaştan faydalanmak isteyenlerin kesinlikle düzenli bir yüksek geliri olmaması istenmektedir.

Daha önceden prim ödemiş ama şu an ödemeyen, çalışmayan kadın ve erkekler ile çocuklar faydalanabilecek ve başvuruda bulunabileceklerdir.  İstenen şart haneye giren gelir miktarının belli bir düzeyin altında olmasıdır. Bu durumda düzenli maaş alma hakkına kavuşabileceklerdir. Bu maaşın dışında muhtaç aylığı, düzenli fatura desteği, işsizlik maaşı, cenaze yardımı, doğum ve çocuk yardımı gibi yardımlara da başvurabilirler.

Gözden kaçırmayın

Skandal İddia Gerçek Çıktı! AKP’nin Adana Mitingine Gençlerin Kandırarak Sadece "Şenlik" Söylemiyle Götürüldüğü Öğrenild Skandal İddia Gerçek Çıktı! AKP’nin Adana Mitingine Gençlerin Kandırarak Sadece "Şenlik" Söylemiyle Götürüldüğü Öğrenild

Düzenli Maaş İçin Nereye Başvurulması Gerekli?

Vatandaşların kadın, erkek, çocuk olduğuna bakılmaksızın hak edecekleri düzenli maaş kaymakamlıklar ve Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıfları üzerinden yapılması planlanmaktadır. Başvurunun Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılması gerekmektedir.

Haneye giren gelirin hanede yaşayan kişi sayısına bölünmesi ile kişi başına düşen gelir saptanacaktır. Eğer kişi başına düşen gelir belirlenen seviyenin altındaysa maaş hak edilecektir. Elbette haneye hiçbir gelir girmemesi durumunda da hak edilecektir. Bu da hane halkının gelir durumunun iyileştirilmesine yönelik yeni düzenlemeleri de gündeme getirmektedir.

Başvuru sayısının çok olacağı düşünülmektedir. Geçim zorluğu çeken özellikle çok az gelir ile yaşamak zorunda olanların mutlaka başvuruda bulunacağı beklenmektedir. Böylece bir nebze de olsa zor durumda olan halkın rahatlaması sağlanmış ve en doğal gereksinimleri olan beslenme, barınma, eğitim gibi olanakları desteklenmiş olacaktır.