Ve nihayet netleşti! SYDV ihtiyaç sahiplerine 400 - 852 - 991 TL nakit yardım dağıtıyor! Başvurular açık, herkes alıyor!

Ve nihayet netleşti! SYDV ihtiyaç sahiplerine 400 - 852 - 991 TL nakit yardım dağıtıyor! Başvurular açık! Devlet yardımı başvuru şartları haberimizde…

Ekonomi 14.09.2021 - 17:16 14.09.2021 - 17:16 Volkan Arık

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Son olarak Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları yardım duyurusu yaptı. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından farklı kalemler altında binlerce lira ödeme yapılacak. Üstelikte başvurular online olarak ve vakıflar aracılığıyla kabul ediliyor. Başvuru yapan vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden anında hesaplarına geçiyor. Devlet Yardımı başvuru koşulları ve detaylar haberimizde sizleri bekliyor…

Koronavirüs salgını ile mücadele döneminde bir çok vatandaş ekonomik sorunlarla karşı karşıya kaldı ve devlet desteği ödemeleri vatandaşlar için çok önemli hale geldi. Sosyal devlet olmanın yükümlülüklerini yerine getiren hükümet ise vatandaşlara pandemi sürecinde binlerce lira nakdi destek ödemesi dağıttı. Koronavirüs salgını ile mücadele tüm dünyada hala devam ederken ülkemizde de ekonomik sorun yaşayan vatandaşlara destek ödemeleri sürüyor. Dar gelirli olan ve ihtiyaç sahibi olan binlerce vatandaşa aylık devlet yardımı ödemesi yapılıyor. PTT nakit yardım kanalıyla yapılan bu ödemeler için başvurular Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılıyor. Az önce bir duyuru yayınlayan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara farklı kalemlerde binlerce lira yatırılacağını duyurdu. Peki devlet yardımı kalemleri neler? Kimler devlet desteği alabilir?

DOĞUM YARDIM PARASI BAŞVURUSU

Devlet tarafından çalışan çalışmayan bütün annelerin yaptıkları doğum sayısına göre doğum yardımı parası veriliyor. Anneler Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuru yapmaları halinde ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL üç ve daha fazla çocuk için ise 600 tl ödeme olabiliyor. Doğum parası ödemeleri için çalışma durumu aranmıyor sadece anneler bu ödemelerden yararlanabiliyor.

ve-nihayet-netlesti-sydv-ihtiyac-sahiplerine-400-852-991-tl-nakit-yardim-dagitiyor-basvurular-ac-3

AİLE YARDIMI ÖDEMESİ

Devlet yardımı kalemlerinden biri de aile yardımı ödemesi. 18 yaşından büyük olan tüm aile bireyleri bu ödemeler için başvuru yapabiliyor. Aile yardımı ödemesi için aranan tek şart ise hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması. Aile yardımı onaylanması halinde PTT üzerinden 852 TL aylık ödeme veriliyor.

MUHTAÇ ASKER AİLESİ YARDIMI

Vatani görevini yerine getirmek için askere gidenlerin ihtiyaç sahibi olmaları halinde ailelerine düzenli olarak aylık destek veriliyor. 400 TL olarak verilen muhtaç asker ailesi yardımına asker evliyse eşi başvuru yaparken evli değilse anne ya da babası başvuru yaparak ödemeleri alabiliyor. Başvuru işlemleri il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılıyor.

ve-nihayet-netlesti-sydv-ihtiyac-sahiplerine-400-852-991-tl-nakit-yardim-dagitiyor-basvurular-ac-2

KİRA YARDIMI DESTEĞİ

Ekonomik zorluk çeken ve hayatını devam ettirmekte zorlanan ailelere devlet tarafından aynı zamanda kira yardımı ödemesi veriliyor. Dar gelirli olduğunu belgeleyen ve Kaymakamlıklar aracılığıyla başvuru yapanlar aylık olarak devletten kira desteği alabiliyor.

KÖMÜR VE GIDA YARDIMI

Yine devletin ekonomik zorluk çeken vatandaşlara sağladığı diğer bir ödeme ise kömür ve gıda yardımı. Muhtaçlık belgesi olan veya Kaymakamlıklar aracılığıyla başvuru yapan dar gelirli vatandaşlar bu ödeme kalemlerinden faydalanabiliyor. Kömür yardımı nakit para olarak yatırılırken gıda desteğinin ise gıda kolisi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine teslim ediliyor.

ve-nihayet-netlesti-sydv-ihtiyac-sahiplerine-400-852-991-tl-nakit-yardim-dagitiyor-basvurular-ac-1

EVDE BAKIM MAAŞI DESTEĞİ

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması ve ailelerinden koparılmaması için evde bakım parası ödemesi yapılıyor. Evde bakım maaşı desteği bu kişilere bakan aile üyelerine veriliyor. Başvuru şartı aranan ödemeler bu yıl 1798 TL aylık olarak yapılıyor. Evde bakım aylığı ödemeleri her ayın 15’inde başlıyor ve ay sonuna kadar devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@