"2013 YILINDA NEREDE DURUYORSAK BUGÜN YİNE ORADAYIZ" diyen sanatçılarımız Gezi Parkı Davası Kararına sert tepki gösterdi...

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

"2013 YILINDA NEREDE DURUYORSAK BUGÜN YİNE ORADAYIZ" diyen sanatçılarımız Gezi Parkı Davası Kararına sert tepki gösterdi...

Birçok oyuncu, senarist ve yönetmen, Gezi Parkı olaylarına ilişkin yürütülen davada Osman Kavala ve diğer isimlerin ağır hapis cezası almasının ardından harekete geçti ve bildiri yayınladı. Tam 177 ünlü isim "Gezi sürecinde nerede duruyorsak, bugün yine oradayız" yazılı bildiriyi imzaladı.

Sayı gün içine ise tüm sanat emektarları ile 3 Bin isme ulaştı.

Gezi Parkı olaylarına ilişkin yürütülen davada Osman Kavala ve diğer isimlerin ağır cezalarla hapse mahkum edilmiş ve dünyadan da tepki almıştı. Verilen kararın ardından ünlü isimler de harekete geçerek bir bildiri hazırladı.

"2013 YILINDA NEREDE DURUYORSAK BUGÜN YİNE ORADAYIZ"

Gezi Parkı skandalına sözde sanatçılardan 177 imza! - Magazin Haberleri
Ahmet Mümtaz Taylan, Caner Cindoruk, Ekin Koç, Kubilay Aka, Müjde Ar, Mehmet Günsür, Nur Sürer, Mert Fırat, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Onur Ünlü, Şevket Çoruh, Halit Ergün, Kaan Urgancıoğlu ve Meltem Cumbul gibi isimlerin imzaladığı bildiri sözleri ise şu şekilde oldu:

"Bundan 9 yıl önce, 2013 yılında vicdanlı insanların kentine sahip çıkmak üzere başlattığı ve ülke geneline yayılıp milyonların paylaştığı Gezi sürecinde nerede duruyorsak, bugün yine oradayız."

Daha önce aynı suçlamadan beraat etmiş, aralarında meslektaşımız Çiğdem Mater'in de olduğu Mücella Yapıcı, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Hakan Altınay, Yiğit Ali Ekmekçi'ye verilen 18'er yıllık, Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını kendimize verilmiş sayıyor ve hiçbir somut delile dayanmayan bu karara itiraz ediyoruz."

"SUSMAYACAĞIZ, KORKMUYORUZ, SİNMİYORUZ"
"Susmayacağız! Biz bu ülkenin sinemacıları olarak içinden çıktığımız toplumun sözü, sesi, yüzüyüz. Bu karar karşısındaki öfkemizi umuda ve cesarete çevirip ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkarmak için elimizden geleni ardımıza koymamayı bir borç; özgürce yaşanacak bir Türkiye'yi hep beraber inşa etmeyi bir görev kabul ediyoruz. Bir korku imparatorluğu kurmak adına girişildiği belli olan bu hukuksuzluğa seyirci kalmayacağız. Susmayacağız. Korkmuyoruz, sinmiyoruz!"

Gezi Parkı Davası'nda verilen kararlara karşı gelen 117 ünlü isim, bildiri imzaladı – HepCanli.com

Gezi Parkı davasında verilen kararlara karşı gelen 117 ünlü isim, bildiri imzaladı