Sri Lanka Başbakanı Wickremesinghe, ülke ekonomisinin çöktüğünü ve petrol ithalatı için bile ödeme yapamadıklarını duyurdu.

Sri Lanka Başbakanı Wickremesinghe, ülke ekonomisinin çöktüğünü ve petrol ithalatı için bile ödeme yapamadıklarını duyurdu.

Olayların dinmediği Sri Lanka başbakanı Wickremesinghe, ülke ekonomisinin aylarca gıda, yakıt ve elektrik kıtlığının ardından resmen "çöktüğünü" açıkladı.

Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi! Erdoğan'dan Korkutan Haber Geldi! Erdoğan Hastalandı! Sağlık Durumu Nasıl? Corona mı? Üzen Haberi Refik Özen Verdi!

Başbakan Ranil Wickremesinghe, parlamentoya yaptığı açıklamada, "Ekonomimiz tamamen çöktü. Yakıt, gaz, elektrik ve gıda kıtlığının ötesinde çok daha ciddi bir durumla karşı karşıyayız" demesi ile dünya basınında yerini aldı.

Who is Ranil Wickremesinghe, crisis-hit Sri Lanka's new PM| 10 points | World News - Hindustan Times

Washington Post'un haberine göre, aynı zamanda ekonomi bakanı olan Wickremesinghe, Sri Lanka petrol şirketinin ağır borçlar nedeniyle nakit ödemeyle dahi ithal yakıt satın alamadığını açıkladı ve ayrıca hükümetin durumu tersine çevirme şansını kaçırdığını ifade ederek "Şu anda dibe doğru olası bir düşüşün işaretlerini görüyoruz" dedi.

Sri Lanka, tarihinin en ağır krizlerinden birini yaşıyor