Benzin fiyatlarına gelen zamlar sonrasında vatandaşlar gözlerini elektrikli otomobillere çevirmiş durumdalar. Hal böyle olunca önemli bir habere imza atmış bulunuyoruz. 92.000 TL'ye tüm vergiler dahil otomobil alabilirsiniz. 

Gözden kaçırmayın

Sığınmacılar Türkiye'de Kalacak! AB Fonu Arttırdı! "Erdoğan Para Sözünü Sever" Demişlerdi! Geçmiş Olsun Türkiye... Sığınmacılar Türkiye'de Kalacak! AB Fonu Arttırdı! "Erdoğan Para Sözünü Sever" Demişlerdi! Geçmiş Olsun Türkiye...

Beklenen açıklama haber nihayet geldi. Türkiye'de satışa sunuldu! Vergiler dahil olarak 92 TL'ye sıfır otomobil sahibi oluyorsunuz. Son zamanlarda benzin, mazot ve LPG'ye her gün gelen zamlar vatandaşların canını bezdirmişti. Bu anlamda otomobil sahipleri ve yeni araba almak isteyenler rotalarını elektrikli arabalara çevirmiş durumda.  Daha önceleri benzin zamları kuruş kuruş yapılıyordu. Şimdi ise zamlar 2 lira 2 lira gelmeye başladı. Yapılan zamlar vatandaşları adeta çileden çıkarttı. Şimdi vatandaşlar elektrikli otomobil modellerine dönmüş durumda. Büyük otomobil üreticileri elektrikli otomobillere milyarlarca dolar yatırım yapmaya başladı. Fakat şuan için elektrikli otomobil fiyatları yüksek durumda. Ama bir alternatif var. Yuki firması tarafından üretilen Hector modeli. Vergiler dahil fiyatı 92.000 TL olmaktadır. 

Yuki Hektor sınıfındaki başka rakiplerine göre 3 birey taşıma kapasitesine sahip 2 birey olan yeni bir çift amacıyla en uygun arkada 2 ön doğrultuda bir kişi ise rahat bir şekilde oturabiliyor. Kompakt bir yapıya sahip olan Yuki Hektor, 5 adet 60V/58 AH kapasiteli herkezin bildiği jel akülerle destekleniyor. Lityum iyon piller bu otomobilde kullanılmıyor. Otomobilin bataryası hariç ağırlığı 317 Kg. 

Maksimum sürati saatte 32 Km olan Yuki Hektor anlatılan otomobil modeli amacıyla tatminkar bir sürat limitine ulaştığını söyleyebiliriz. Ayrıca otomobilde dijital göstergelerin yanı sıra LED aydınlatma, ısıtma soğutma, silecek, geri dönüş kamerası olarak lüx seçeneklerde sağlaması oldukça önemli. Ve elektrikli aracın 60 km'lik bir menzil kapasitesi de var.
Son söylediğimi özelliğine ek olarak unutmamak lazım olur ki hava şartları ve otomobilin taşıdığı yük artıkça menzilinde de değişiklikler ortaya çıkabilmektedir.