Vebitcoin soruşturması: 4 tutuklama

Tüm işlemlerini durdurduğu duyurusunda bulunan kripto para borsası Vebitcoin ile ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde Muğla Adliyesi’ne sevk edilen 4 zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ekonomi 27.04.2021 - 05:17 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İşlemleri ile ilgili durdurmaya gittiğini bildiren kripto para borsası Vebitcoin hakkındaki soruşturma çerçevesinde gözaltı uygulanan 4 şüpheli ile ilgili tutuklama kararı verildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğüne bağlı Siber Suçlar Şubesi ekipleri tarafından gözaltı uygulanan zanlılardan şirket yöneticisi olan İ.B, şirket ortağı olan eşi G.B. ile birlikte 2 Vebitcoin çalışanı, ifade işlemleri sonrası Muğla Adliyesine götürüldü.

Şüpheliler, savcılık sorgusu sonrası götürüldüleri nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) Başkanlığı, 23 Nisan 2021 tarihinde tüm işlemlerini durdurduğu duyurusunda bulunan kripto para borsası Vebitcoin'in, Türkiye'de bulunan finansal kuruluşlarda yer alan hesaplarına bloke koymuş ve Vebitcoin şirketi ve yöneticileri ile ilgili inceleme başlattığını bildirmişti.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da Vebitcoin firmasının yürüttüğü tüm işlemlerle ilgili olarak ortaya çıkan mağduriyetlerin olduğu iddiaları sonrası "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla soruşturma başlatılmış, Vebitcoin şirket merkezinde ve bazı ilgili adreslerde arama ve el koyma işlemleri yapılmış, ardından şirket yöneticisi 1 kişi, şirket ortağı 1 kişi ve şirket çalışanı 2 kişi olmak üzere 4 kişiye 24 Nisan 2021 tarihinde gözaltı uygulanmıştı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@