Vergi zammıyla ilgili hükümet tarafından önemli adımlar atılıyor. Üstelik MTV'den emlak vergisine kadar pek çok vergi türünün 2024 gelmeden zamlanması gündemde. Vatandaş artık yüzde kaç vergi ödeyecek?

Vergiler gittikçe artıyor. Faizlerin de artırılmasıyla enflasyonu tek haneye düşürme çalışmaları başlamıştı. Şimdi ise artan vergilerle beraber ekonomik atılımlar sergileniyor. Peki MTV, emlak vergisi, pasaport harcı ve muayene ücreti gibi ödemeler ne kadar artacak?

Yapı kredi bankası 100 bin TL borç kapatma kredisine başladı! TC kimlik ile hemen sonuç alınacak! Yapı kredi bankası 100 bin TL borç kapatma kredisine başladı! TC kimlik ile hemen sonuç alınacak!

Uzman İsimden Vergi Zammı İtirafı!

Artan enflasyon, vergi kalemlerini doğrudan etkileyecek gibi görünüyor. Yılın başında Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile birlikte birçok vergi kaleminde artış yaşanırken, yeni yılın ilk ayında ek bir artışın daha planlandığı duyuldu. Ancak bu artışın daha erken bir tarihte gerçekleşebileceği söylentileri gündeme geldi. Vergi konusunda bilgili Ozan Bingöl, bu söylentileri canlı yayında ele aldı. Yapılan iddialara göre, Ocak ayında gerçekleşmesi beklenen vergi artışı daha erken uygulanacak. Bu, vergisini erken ödeyen vatandaşların avantajlı konuma geçeceği anlamına geliyor. Ancak bu iddialar, Vergi Uzmanı Ozan Bingöl tarafından yalanlandı. Bingöl, verginin karmaşık bir konu olduğunu belirterek, söz konusu iddiaların doğru olmadığını ifade etti.

mtvv