Tatil ve konaklama trendleri içinde, villalar son yılların en popüler deneyimini temsil ediyor.

Birçok kişi, kitlesel turizmin merkezi olan otellerde binlerce kişi ile bir arada tatil yapmaktansa, ailesi ve dostlarıyla villada tatili tercih ediyor. Bununla birlikte, yanıtı en çok merak edilen soruların başında, villa tatilinin nerede yapılacağı geliyor. Villa kiralama platformu hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, villa tatili nerede yapılır sorusuna yanıt verdi…

Villa tatili için ideal yer nasıl seçilmeli?

Hello Villam kurucusu Korkuç, tatil villası seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

Villa tatili, birçok kişi için en popüler tatil alternatifi haline geldi. Kiralık villada kalmak, 5-10 yıl öncesine kadar ultra lüks bir deneyim olarak görülüyordu ancak günümüzde, hem daha kolay erişilebilir bir turizm deneyimi, hem de fiyatlarların makul olduğu bir alan. Tabii ki günlük ya da haftalık yazlık villa seçiminde, dikkat edilecek birçok konu mevcut. Villaların özelliklerine ek olarak, günlük kiralar, market ve restorana yakınlık ve eşyaların kalitesi önemli. Ancak bunlardan da öte, villa tatilinin yapılacağı yer ilk sırada geliyor. Villa tatili yapılan bölgenin sakin bir yer olması ya da çok hareketli bir ortamı olması, farklı bir deneyim sunabilir. Doğa içinde sessiz konumda bir villa ile, merkezi bir yerdeki villalar çok farklı bir tatili ifade edebilir. Villa tatilinde en çok tercih edilen yerlere bakıldığında, Kuşadası, Antalya, Muğla ve İzmir en çok öne çıkan yerlerden.

Uygun bir villa tatili için Kuşadası

Ege’nin özel bölgelerinden Kuşadası, iyi bir tatil için tercih edilebilecek alternatiflerden. Tatil için denize sıfır, havuzlu villa tercihinde Kuşadası’nın en çok avantajı mevcut. Kuşadası kiralık villa seçenekleri jakuzili, bahçeli ve lüks tatil villaları hem konfor açısından en üst seviyede bir deneyim sunuyor, hem de bölgede yapılabilecek aktivitelerin genişliği ile rengarenk bir tatil vaat ediyor. Kuşadası’nın, kültürel ve tarihi dokusu oldukça geniş. Meryemana Evi, Artemis Tapınağı gibi kültürel merkezler, Kadınlar Denizi Plajı ve aqua park gibi seçenekleri bölgenin en çok ilgi gören deneyimlerinden. Tabii ki tatil için Kuşadası’nın tercih edilmesi, ucuz kiralık villa konusunda da avantaj. En iyi villa kiralama sitesi seçenekleri üzerinden bulunabilecek Kuşadası villalarında, 2 kişilik bir tatilin yanı sıra 10 kişi ve üzeri grupla kalınabilecek tatil villaları tercih edilebilir.

Geniş aktivitelerle dolu bir tatil için Antalya

Türkiye’nin tatil üssü Antalya, oldukça geniş aktiviteler sunmasıyla ön plana çıkıyor. Antalya’da tatil, geçmiş yıllarda pansiyon ve otellerden ibaret olurken şimdilerde Antalya tatil villalarının sayısı her geçen gün artıyor ve bu da villa tatili yapmak isteyenler için iyi bir seçenek sunuyor. Villa tatilinde, Antalya’yı tercih etmek, villanın konforu ile Antalya’nın güzelliğini bir araya getirmesi açısından önemli. Güvenilir villa kiralama siteleri üzerinden tercih edilebilecek Muğla kiralık villa seçenekleri, birbirinden güzel plaj ve koylarda denize girme fırsatı, günlük tekne turlarında harika bir gün geçirme deneyimi sunuyor. Alanya, Kaş ve Kalkan gibi özel bölgelerin her birinin eşsiz ortam sunduğu Antalya’da herkese hitap eden villalar mevcut. Balayı villaları, geniş aileler için çocuk havuzlu villalar, özel konumda muhafazakar villalar Antalya’nın birçok noktasında keşfedilebilir. Evcil hayvan sahipleri için, tatil yapmak otellerde neredeyse imkansız. Bununla birlikte, Antalya’da evcil hayvan kabul eden birçok villa yer alıyor.