Türkiye'de arazi satışlarının artması dikkat çekerken, Marmaris ve Datça'da "deniz kenarında" yer alan binlerce metrekarelik devasa arazilerin de satışa çıkarıldığı ortaya çıktı.

Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir Türkiye Konuşuyor! Nebati Ne Anlatmaya Çalışıyor? Neo Klasik, Epistemolojik, Heteredoks, Nöro Ekonomi Nedir? Ne Demektir

Resmi Gazete'de yer alan ilanda yer alan bilgilerden, Marmaris ve Datça'daki binlerce metrekarelik arazilerin de satışa çıkarıldığı görüldü.

Marmaris İçmeler’de 18 bin 466 metrekarelik taşınmaz ile Muğla'nın Datça'ya bağlı İskele Mahallesi’ndeki 29 bin 388 metrekarelik sekiz parselin satılacağı öğrenilirken ihalelerin geçici teminat bedelinin ise 20 milyon TL’den başlayacağı görüldü.

Marmaris'te Gezilecek Yerler | En Popüler 70 Yer Sıralı Liste | ENUYGUN

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre; Tapu Kadastro’ya göre burada Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri var ve büyük bölümünün ise denizle arasında makilik örtü bulunuyor.

Bu arada Aydın Didim’deki 6 bin 559, 5 bin 592 ve 16 bin 477 metrekarelik üç taşınmazın da ihaleye çıktığı öğrenilirken,Ankara Beypazarı’ndaki 3 bin 610 metrekare, Edirne Merkez Sarıcapaşa’daki 3 bin metrekare taşınmaz, Ankara, Amasya ve Aydın’daki altı taşınmazın da satışına onay verildiği ortaya çıktı.

Datça ve Marmaris'te binlerce metrekare arazi satışa çıkarıldı