Volkswagen Passat üretimini durduruyor iddialar üzerine açıklama geldi. Türkiye için açıklama yapan Volkswagen, üretimin 2023 yılına kadar devam edeceğini duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı! Jandarma Genel Komutanlığı, İş Arayanlara Kapılarını Açıyor: 29 İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Volkswagen'in tüm dünyada en çok tercih edilen modeli olan Passat Sedan üretimine son vereceği iddiaları son günlerde çok konuşulanlar arasında yer alıyordu. Üretimin Avrupa'da duracağı yönündeki iddialar üzerine Volkswagen firması açıklamalarda bulundu. Peki Volkswagen Passat üretimi Türkiye'de duracak mı?

Avrupa'da planlanan tarihten erken bitti

Volkswagen, daha önce yaptığı açıklamada Avrupa'da Passat üretimine 2023 yılına kadar devam edeceğini duyurmuştu. Ancak firma Passat Sedan üretimini planlanan tarihten daha önce Avrupa'da sonlandırdı. Üretimin bitirilmesine gerekçe olarak ise Passat Variant modelini daha çok satması ve arteon modelinin geliştirilmesi olarak gösterildi.

Türkiye'de 2023'e kadar devam edecek

Volkswagen Türkiye yetkilileri Türkiye'de Passat üretimi bitecek mi sorusuna yanıt verdi. T24'e açıklama yapan yetkililer Türkiye'de Passat üretiminin devam ettiğini belirtirken bu konuda resmi bir açıklama olmadığını söyledi. Yetkililerden alınan bilgiye göre Passat'ın Türkiye'de üretimi 2023 yılına kadar devam edecek.