Webitcoin Ceo'su İlker Baş iddaa bayisi mi? İlker Baş nerede?

Thodex’ten sonra Vebitcoin kayıplara karıştı! Kripto para dolandırıcılığı artıyor! Thodex adlı kripto paranın sistemini tamamen kapatıp kayıplara karışan ve yaklaşık 2 milyar dolar dolandıran Faruk Fatih Özer’in ardından bir skandal da Vebitcoin’den geldi

Ekonomi 23.04.2021 - 22:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye, kripto paralara dair iki şoku üst üste yaşadı. İlkin, Thodex adlı kripto para piyasasının faaliyetlerinin sona ermesi ve kurucusunun kayıplara karışması ile gerçekleşirken, ikinci kripto para dolandırıcılığı da Vebitcoin adlı kripto paradan geldi. Uzmanlar, bunun bir dolandırıcılık olduğunu ve ilgili kripto para piyasalarında hesabını açamayanların birer kurban olduğu şeklinde konuştu.
Cumhuriyet tarihinin en büyük iki dolandırıcılığı Thodex ve Vebitcoin’den!

Geçtiğimiz günlerde, Thodex adlı kripto paranın Türk kurucusu olan 27 yaşındaki Faruk Fatih Özer, sistemin kapandığını açıklamıştı. Skandal açıklamanın yapıldığı sırada yurt dışında olduğu belirlenen Özer’in yaklaşık 2 milyar dolar ile yurt dışına kaçtığı belirlenmişti. Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakası olarak addedilen bu olayın hemen ardından Vebitcoin’in resmî internet adresi olan www.vebit.com’da basit bir açıklama geldi. Açıklamaları ikna edici bulmayan kripto para uzmanları, bunun bir dolandırıcılık vakası olduğu ve Vebitcoin’in yaklaşık 1.5 milyar dolarlık dolandırıcılığa karıştığı ifade edildi.

Açıklamada şu sözler kaydedildi:
Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.

Kripto para borsasında 1 saat kapanma dahi dolandırıcılık!

Kripto para fenomenleri, kripto piyasalarının doğası gereği ilgili borsalarının asla durmaması gerektiğini ifade etti. Kripto para birimleriyle işlem yapılırken zamana bağlı herhangi bir eşiğin ya da ayarlama olmadığını ifade eden CryptoHustle takma adını kullanan bir kullanıcı kripto paraya dair 1 saatlik kapanmanın dahi bir dolandırıcılık olduğu yönünde ifadeler verdi ve Nick Szabo, Venture Coinist, Bitcoin takma adlarını kullanan fenomenler de aynı hususta görüş birliğine girdiler. Thodex kurucusu Özer, her ne kadar bu duruma inkâr etse de kripto para fenomenleri bunun bir dolandırıcılık faaliyeti olduğu yönünde hem fikirler…

Kripto parada dolandırılma işareti: Hesaba giriş yapamamak!

Ankara’da kripto paraya ilişkin dolandırıcılık davaları üzerine çalışan Avukat Oğuz Evren Kılıç, kripto para hesabına giriş yapamayan herkesin artık birer kurban olduğu yönünde görüşünü şu sözler ile bildirdi: “Thodex hesabınıza giriş yapamıyorsanız, siz de artık bir dolandırıcılık kurbanısınızdır”.

Webitcoin kurucusu İlker Baş kim?

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@