İngiltere'deki yeni yasa, Whatsapp ve Signal'in başını belaya sokabilir. Çünkü uygulamalardan önemli bir değişiklik yapılması istenecek. Whatsapp ise geri adım atmaya niyetli değil. Whatsapp uygulaması İngiltere'de yasaklanabilir mi?

İngiltere'deki yeni Çevrimiçi Güvenlik Yasası ile birlikte uçtan uca şifreleme ile mesajlaşma ele alındı. Çocuk istismarını önlemek amacıyla mesajların taranması gerektiğini savunan İngiltere'deki yetkililer, bu konuda sağlam adımlar atmaya hazırlanıyor. Öte yandan yeni güvenlik yasasındaki bu detaylarla beraber uygulamalardan ise tepkiler yükselmekte.

Signal ve Whatsapp Kıskaçta!

Signal ve Whatsapp'ın uçtan uca şifreleme kullanmasından ötürü bu güvenlik yasası ile ilgili oldukları görülüyor. Uygulamaların, söz konusu gizlilik ve güvenlik özelliğini iptal etmeyecekleri gelen bilgiler arasında. İngiltere ile zıtlaşmaları halinde ise ceza alabilirler.

signal_11zon

Nisan 2023 Evde Bakım Aylığı Ne Zaman Ödenecek? Bakanlık Sosyal Yardım İçin Ödeme Tarihi Verdi mi? Nisan 2023 Evde Bakım Aylığı Ne Zaman Ödenecek? Bakanlık Sosyal Yardım İçin Ödeme Tarihi Verdi mi?

Whatsapp İngiltere'de Yasaklanacak mı?

Whatsapp'ın İngiltere'de yasaklanma ihtimali henüz baskın değil. Ancak İngiltere'nin bu tutumu devam eder ise uygulamanın geri çekilmesi veya ceza alması muhtemel gözüküyor. Yakında her iki taraf için de gidişatın daha net bir şekilde görülebilir olacağı savunuluyor.