Son günlerde gündemi meşgul eden konu şüphesiz ki, WhatsApp'ın gizlilik ilkesi oldu. Facebook, Instagram gibi birçok sosyal medya ağının sahibi olan WhatsApp, kullanıcılarından yeni değişiklikler istedi.

Gözden kaçırmayın

Aras Bulut İynemli’nin Atatürk Dizisi için Alacağı Ücret Dudak Uçuklattı! Aras Bulut İynemli Ne Kadar Ücret Alacak? Aras Bulut İynemli’nin Atatürk Dizisi için Alacağı Ücret Dudak Uçuklattı! Aras Bulut İynemli Ne Kadar Ücret Alacak?
Son günlerde gündemi meşgul eden konu şüphesiz ki, WhatsApp'ın gizlilik ilkesi oldu. Facebook, Instagram gibi birçok sosyal medya ağının sahibi olan WhatsApp, kullanıcılarından yeni değişiklikler istedi. WhatsApp'ın bu isteği karşısında kullanıcılar ikiye ayrıldı. WhatsApp, uygulamayı kullanan kullanıcılarından WhatsApp gizlilik sözleşmesini imzalamalarını istedi. İmzalamak istemeyen kullanıcılar ise telefonlarından WhatsApp uygulamasını silmeye başladı. Büyük bir kullanıcı kitlesi kaybeden WhatsApp, bu durum karşısında sessiz kalamadı. Kullanıcılarını kaybetmeye başlayan WhatsApp, gizlilik sözleşmesini kaldırdığını açıkladı. Ancak bu açıklamanın hemen ardından yine bir açıklama geldi. Ve gelen açıklamaya göre WhatsApp, gizlilik sözleşmesi ilkesini geriye getirdi. WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile kullanıcıların herhangi bir mesajına, aramasına müdahale etmeyeceklerini açıkladı. Bunun yanında WhatsApp, WhatsApp kullanıcılarına açıklamalar da yaptı. WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini imzalamaları durumunda herhangi bir konum, mesaj, fotoğraf, rehber, kişiler erişimi olmayacağını de kullanıcılarına belirtti. Ancak bunca açıklamaya rağmen WhatsApp'a güvenmeyen kullanıcılar, WhatsApp gizlilik ilkesini imzalamak istemediklerini ve imzalamayacaklarını belirtti. WhatsApp gizlilik ilkesi iptal mi oldu ? WhatsApp gizlilik ilkesi imzalama son tarih ertelendi mi ? WhatsApp gizlilik sözleşmesi ne zaman imzalanacak ?WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal mi oldu ?

WhatsApp, WhatsApp gizlilik ilkesi ile büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti. Bunun yanında WhatsApp kullanıcılarının kişisel görüşmelerin her zaman uçtan uca şifreleme ile korunduğunu, mesaj veya arama gibi herhangi kişisel durumlarına asla müdahale edilmeyeceği açıklandı. WhatsApp veya Facebook uygulaması farketmeksizin, özel mesajları kimsenin göremediğini açıklandı. WhatsApp'a getirileceke bu yeni güncelleme ile kullanıcıların alışveriş yaparken daha rahat etmesinin amaçlandığı belirtildi. WhatsApp, uygulamadan çıkmadan alışveriş yapabileceğiniz yeni güncellemeleri WhatsApp uygulamasına getirmeyi amaçlıyor. Yani bu WhatsApp sözleşmesi ile alışverişlerinizde kolaylık sağlayacağını belirtti. WhatsApp gizlilik sözleşmesinin iptal olduğuna dair haberler ise yalanlandı. WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal mi oldu sorularına ise yanıt geldi. WhatsApp gizlilik ilkesi iptal olmadı. WhatsApp gizlilik ilkesi sözleşmesinin imzalama süresi, kullanıcılar için ileri bir tarihe ertelendi.

WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesi ne zamana ertelendi ?

WhatsApp'ın kullanıcılarına yeni getirdiği WhatsApp gizlilik sözleşmesi ile birlikte, kullanıcılar bu duruma karşı çıkmaya başladı. WhatsApp kullanıcıları, bu gizlilik ilkesini anlamadığı için WhatsApp uygulamasını silmeye başladı. Büyük bir kullanıcı kitlesi kaybeden WhatsApp ise bu durum karşısında bir açıklama yaptı. WhatsApp tarafından yapılan gizlilik ilkesi açıklaması ile WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesinin ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. WhatsApp kullanıcılarının, WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesini araştırmasını ve hakkında daha çok bilgi edinmesini istedi. WhatsApp gizlilik sözleşmesi normalde kullanıcılarına 8 Şubat tarihine kadar imzalamaları için zaman tanımıştı. Sonrasında WhatsApp gizlilik sözleşmesini imzalamayan kişilerin hesapları otomatik olarak silinecekti. Ancak son gelen güncellemeye göre, WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesi için son gün 15 Mayıs olarak belirlendi. Bu durumda da WhatsApp gizlilik sözleşmesi güncellemesini imzalamanın son gününün 15 Mayıs olduğunu söyleyebiliriz.