Whatsapp otomatik fotoğraf ve video indirmeyi kapatma sayesinde mobil internet kotanızdan tasarruf edin. İnternet paketleri özellikle Türkiye şartlarını baz alacak olursak pahalı hale geldi.

Whatsapp otomatik fotoğraf ve video indirmeyi kapatma sayesinde mobil internet kotanızdan tasarruf edin.İnternet paketleri özellikle Türkiye şartlarını baz alacak olursak pahalı hale geldi. Artık internet yazıdan ibaret olmadığı ve sık sık video seyredildiği için satın alınan internet paketleri çok çabuk bitiyor. İsteyerek video seyretmenin yanı sıra, birde istemeden maruz kaldığınız ve internet paketinizi tüketen medya içerikleri mevcut. Whatsapp mesajlaşmalarında arkadaşlarınızın size yolladığı video ve fotoğraflarda buna bir örnektir. Gereksiz ve sizi ilgilendirmeyen medya içeriklerinden kurtulmak, mobil internetiniz için yapabileceğiniz en iyi tasarruf yöntemlerindendir.Arkadaşlarınızın size gönderdiği video ve fotoğraflardan kurtulmak için Whatsapp otomatik indirme kapatma özelliğinden yararlanabilirsiniz.WhatsApp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Whatsapp otomatik indirmeyi kapatmak için yapmanız gerekenleri aşağıya maddeler halinde listeledik;•    Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra sağ üst köşeden menüye girin.

•    Menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun. ‘Ayarlar’ bölümünden ‘Veri ve depolama kullanımı’ girin.

•    Listelenen ayarlardan ‘Medyayı otomatik indir’ başlığı altında yer alan ‘Mobil veri kullanırken’ seçeneğine dokunun.

•    Whatsapp otomatik indirme kapatma için son olarak, ‘Mobil veri kullanırken’ penceresi açıldıktan sonra işaretli olan tüm medya çeşitlerini iptal edin ve ‘Tamam’ a dokunun.

Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Faizler Düşürüldü Ödeme 3 Ay Ertelendi! Bu Fırsat Kaçmaz Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Faizler Düşürüldü Ödeme 3 Ay Ertelendi! Bu Fırsat Kaçmaz
Whatsapp otomatik fotoğraf ve video indirmeyi kapatma işlemini uyguladıktan sonra size gönderilen fotoğraf ve videoları indirmek zorunda kalmayacaksınız. İndirmek için ise medya içeriğinin üzerine bir kez dokunmanız yeterli.