Dünyanın her yerinden birçok insan için mesajlaşma uygulaması, ancak görünüşe göre WhatsApp'ta sorunlar yaşıyor. Whatsapp'ın neden çöktüğü belli oldu.

Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan için mesajlaşma uygulaması, ancak görünüşe göre WhatsApp bu sabah sorunlar yaşıyor. Whatsapp kullananların yüzde 55'i mesaj gönderirken sorun yaşadıklarını, yüzde 41'i sunucu bağlantısı yaşadığını ve yüzde 5'i sadece uygulamada bir sorun olduğunu söyledi. 

Whatsapp'ın neden çöktüğü belli oldu

Kesinti, WhatsApp'ın uygulamadayken kimlerin görebileceğini seçmenize olanak tanıyan "gizli modu" başlatmasından kısa bir süre sonra geliyor. 

Zuckerberg, "Mesajlarınızı korumak ve onları yüz yüze görüşmeler kadar gizli ve güvenli tutmak için yeni yollar geliştirmeye devam edeceğiz" dedi. Gizlilik modu tüm kullanıcılara sunuldu ve çevrimiçi olduğunuzda kimlerin görebileceğini seçmenize olanak tanır.

WhatsApp, "Arkadaşların veya ailenin çevrimiçi olduğunu görmek birbirimize bağlı hissetmemize yardımcı oluyor, ancak hepimizin WhatsApp'ımızı özel olarak kontrol etmek istediğimiz zamanlar oldu" dedi.

'Çevrimiçi varlığınızı gizli tutmak istediğiniz zamanlar için, çevrimiçi olduğunuzda kimlerin görebileceğini ve göremeyeceğini seçme özelliğini sunuyoruz.'

Whatsapp açıklama yaptı

Anlık etkileşim platformu WhatsApp'a erişim sorunu yaşanıyor. Meta'dan sorunun çözülmeye çalışıldığına dair resmi açıklama geldi. Anlık etkileşim platformu WhatsApp'a erişim sorunu yaşanıyor. İlk tespitlere göre Türkiye saati ile bu sabah 09:50 seviyesinde başlayan problem nedeniyle WhatsApp'a erişim sağlanamıyor

Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz! Sıfır Araçlarda Fiyatlar Düzenlendi: 200 Bin TL İndirime Rağmen Almazsanız Çok Şey Kaybedersiniz!

Yaşanan sorunun dünya çapında bulunduğu gözlemlenirken, WhatsApp ve çatısı altında bulunduğu Meta'dan oluşturulan resmi bildirimde "Durumun farkındayız, sorunu çözmeye çalışıyoruz" şeklinde konuşuldu. 

Meta çatısı altında etkinlik gösteren WhatsApp'taki erişim sorunun, Meta'nın başka tanınmış sosyal medya programları Facebook ve Instagram'da ise yaşanmadığı gözlemlendi.

Whatsapp saat kaçta düzelecek?

Bir kullanıcı şöyle yazdı: 'Yani WiFi'mi suçluyordum ama aslında WhatsApp'ın kapalı olduğunu Twitter'da kontrol etmem gerekiyor.'

Bir diğeri ekledi: 'WhatsApp çalışmıyor mu? Ben miyim yoksa hepiniz bir sorunla mı karşı karşıyasınız? Son 30 dakika içinde bir mesaj almadım ve bu olağandışı.'

WhatsApp kesintinin kendisi hakkında henüz yorum yapmasa da, birkaç sinirli kullanıcı tartışmak için Twitter'a gitti. 

ilan365.net özel haber