WhatsApp kullanıcılarına şaşırttı ve dev bir değişikliğe gitti ! Mesajlaşma devrinde yepyeni bir dönem başlıyor. Durmadan devamlı çalışmaya devam eden ve kendisini sürekli geliştiren WhatsApp uygulaması yine durmak bilmiyor ve kullanıcılarına yeni bir öz

WhatsApp kullanıcılarına şaşırttı ve dev bir değişikliğe gitti ! Mesajlaşma devrinde yepyeni bir dönem başlıyor. Durmadan devamlı çalışmaya devam eden ve kendisini sürekli geliştiren WhatsApp uygulaması yine durmak bilmiyor ve kullanıcılarına yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp'ın son güncellemesi diğer gelen güncellemeleri kullanılabilir kılıyor. WhatsApp, belli bir süre içerisinde yok olan mesajlar üzerinde bir özellik ile ilgili çalışmalar yapmaya başladı. Süreli mesajlar olarak bilinen yeni özellik henüz kullanıcılara sunulmadı. Gelecek olan bu yeni özellik iOS, Android, KaiOS ve web/masaüstü üzerinden kullanılabilecek. WhatsApp'ın getireceği süreli mesajlar nedir ? Süreli mesajın farkı ve özellikleri nelerdir ?

Süreli mesajlar kullanıcıların hangi mesajların ve konuşmaların süreli olmasını seçmesiyle belli olacak. Yani her mesaj süreli mesaj olmayacak. Süreli mesajlar aktifleştirildiğinde, bireysel grup sohbetlerindeki tüm yeni mesajlar belli bir süre sonra yok olacak. Kullanıcılar süreli mesajların nerelerde aktif ve kullanılabilir olduğunu kendisi belirliyor olacak.WhatsApp'ın yeni özelliği olan süreli mesajlar nasıl çalışır ?

WhatsApp yeni özelliği nasıl çalışır ?

- Uygulamayı kullanan WhatsApp kullanıcı 7 günlük süre içinde WhatsApp’ı açmazsa gelen mesaj kaybolur. Fakat WhatsApp açılana kadar mesajın geldiği, ön izlemesi bildirimler çubuğunda kullanıcı silmezse görünmeye devam eder.

- WhatsApp'tan gelen bir mesajı cevap verdiğiniz zaman cevaplanan mesaj alıntılanır. Süreli bir mesajı cevapladığınızda, alıntılanan metin 7 gün geçtikten sonra da sohbette kalmaya devam eder.

- Süreli mesajların kapalı olduğu bir sohbette karşı tarafa iletilen süreli mesajlar, iletildikleri sohbetten kaybolmazlar.

- Süreli mesajı kullanan bir WhatsApp kullanıcısı mesaj kaybolmadan önce yedekleme yaparsa süreli mesaj yedeklemeye girer. WhatsApp'ta süreli mesajlar, kullanıcılar yedeklemeyi geri yüklediği zaman otomatik olarak silinir.

WhatsApp bu yeni gelecek olan özellik olan süreli mesajı kullanacak kullanıcılara dikkat edilmesi gereken önemli açıklamalar yaptı;

- WhatsApp'ta mesajlaşılan kişi, süreli mesajı kaybolmadan önce başka bir WhatsApp kullanıcısına iletebilir ya da gönderdiğiniz süreli mesajın ekran görüntüsünü alabilir,

- WhatsApp'ta mesajlaşılan kişi, süreli mesaj kaybolmadan önce gönderdiğiniz süreli mesajın içeriğini kopyalayıp kaydedebilir,

- WhatsApp üzerinden mesajlaşılan kişi, süreli mesaj kaybolmadan önce gönderdiğiniz mesajın fotoğrafını başka bir cihaz ile çekebilir diye uyardı.