Xatar Kimdir? Xatar Nereli? Xatar Kaç Yaşında? Xatar Hayatı

Xatar kimdir? Rapçi Xatar nereli? Xatar kaç yaşında? Xatar evli mi? Xatar kürt mü? Xatar şarkıları? Xatar aranıyor mu? Xatar Baybaşinler ilişkisi ne? Xatar PKK'lı mı? Xatar hayatı? Xatar biyografisi? Xatar gerçek adı ne? Almanya'da neden yasaklandı? İşled

Güncel 02.03.2021 - 16:39 04.05.2021 - 04:21 İlan35
Xatar kimdir? Rapçi Xatar nereli? Xatar kaç yaşında? Xatar evli mi? Xatar kürt mü? Xatar şarkıları? Xatar aranıyor mu? Xatar Baybaşinler ilişkisi ne? Xatar PKK'lı mı? Xatar hayatı? Xatar biyografisi? Xatar gerçek adı ne? Almanya'da neden yasaklandı? İşlediği suçlar neler?

Exxen'de Rapstar yarışmasının jüri üyesi Mero hakkında ortaya atılan iddialarda adı geçen Xatar merak edildi. Xatar kimdir? Xatar hayatı merak edilerek araştırılıyor. İşte Xatar hakkında bilmedikleriniz!

XATAR KİMDİR?

Xatar gerçek adıyla Giwar Hajabi 24 Aralık 1981 İran doğumludur. Xatar ismini Kürtçede "tehlike" demekten almıştır. Alman ve İran vatandaşıdır.

Ailesi ile birlikte İran'dan Bonn'a mülteci olarak gitti. Xatar, Brüser Berg'de büyüdü ve bölgenin çetelerinden Brüser Berger Assis çetesine üye oldu. Xatar babasının baskısıyla dokuz yaşında piyano çalmayı öğrendi.

2008 yılında Alles oder nix Records isimli müzik şirketini Samy, Ssio, Maestro ve DJ Bo Tex ile birlikte kurmuştur. Yine aynı yıl Xatar, Bintia ve Ali As'la beraber Alman televizyon kanalı RTL 2'de rap antrenörü olarak Der Bluff Tv Show'unu sunmuştur. Ancak show medyada olumsuz tepkiler aldı.

Aynı yıl solo albümü Alles oder nixi çıkartır. Köln Street Sinemada Fight Night'da ve Ren kültürü festivalinde konserler vermiştir.

2009 yılında KDP'ye bağlı Kürdistan TV'de röportaj vermiştir.

SOYGUN, SALDIRI VE DAHASI

2010 yılında Alman makamı Bundesprüfstelle für jugendgefährdende Medien, Xatar'ın albümünü yasaklamıştır.

2010 yılında altın nakliyeci aracını soymuş ve 1,7 milyon euro çalmaktan sekiz yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. İnterpol tarafından arandıktan sonra Irak'a, kürt bölgesel yönetimine kaçar. Bir süre sonra ilginç bir şekilde Almanya'ya teslim olur, 4 sene hapis yatar ve çıkar. Kürt uyuşturucu kaçakçısı ve kanlı aşiret Baybaşinler ile yakın bağ kurar. Katıldığı bir PlayBoy partisinde bir kadının üzerine içki döktü diye saldırmasında pek çok suça karışmıştır. Gangsta özentisi olmaktan gurur duyduğunu gösteren bir duruşu vardır. Şarkılarında kürt ırkçılığını açığa vurur.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@