Yahoo yeniden satılacak mı?

2016 yılında internet portalı Yahoo ile AOL'u 8.9 milyar dolara satın alan Verizon Communications şirketinin, "medyadan kaçış harekatı" kapsamında iki platformu toplamda 5 milyar dolara satmak istediği iddia edildi.

Teknoloji 29.04.2021 - 11:23 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Stanford Üniversitesi öğrencileri olan Jerry Yang ile David Filo'nun 1994 yılında kurduğu internet portalı Yahoo, başlangıçta arama motoru olarak geliştirilmiş ancak daha sonra e-posta ve iletişim alanında etkinlik gösterme kararı almıştı. 2008'de Microsoft'un 44.6 milyar dolarlık satın alma teklifini geri çeviren Yahoo, 2016'da ABD'li telekomünikasyon şirketi Verizon tarafından 4.83 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı.

Bir zamanların en popüler platfotmlarından biriydi!

Yaklaşık iki yıl önce "medyadan kaçış harekatı" başlatan Verizon Communications'ın Yahoo'yu satmak istediği ileri sürüldü. Bir zamanların en popüler internet kuruluşlarından biri olan ve 2016'da satın alınan Yahoo'nun beklenen başarıyı gösterememesi nedeniyle satış listesine eklendiği kaydedildi. Verizon Communications'ın Yahoo'nun yanında AOL'u da satmak istediği idia edildi. Yahoo ve AOL'yi satın almak için yaklaşık 8.9 milyar dolar ödeyen Verizon'un daha fazla zarar etmek istemediği ve iki platformu toplamda 5 milyar dolara satmayı hedeflediği aktarıldı.

Microsoft'un 45 milyar dolarlık teklifini reddetmişlerdi!

Yahoo ve AOL'yi elden çıkarmak istediği öne sürülen Verizon'un, bu platformları almak isteyen Apollo Global Management ile görüşmeler gerçekleştirdiği kaydedildi. Daha önce Huffington Post ile tumblr'ı elden çıkaran Verizon'un bu satışı bir an önce gerçekleştirmek istediği belirtiliyor. 

Bill Gates'in sahibi olduğu Microsoft'un 2008 yılındaki 45 milyar dolarlık teklifini geri çeviren Yahoo yıllar içinde popülerliğini kaybetmiş, sonunda platform 2016'da 4.83 milyar dolara elden çıkarılmıştı. Yahoo'nun Bill Gates'in 45 milyar dolarlık teklifini reddetmesinin alınan en kötü ticari kararlardan biri olduğu aktarıldı. 

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@